MIK bez barier
Obiekt Mazowieckiego Instytutu Kultury został w optymalny sposób przygotowany dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
- przed głównym wejściem do budynku znajduje się specjalna pochylnia z zabezpieczeniem antypoślizgowym
- przy drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek na wymaganej dla osób z niepełnosprawnością wysokości.
- zniwelowano próg przy wejściu do MIK wyrównując powierzchnię podestu,
- wykonano poziome oznaczenie stopni na głównej klatce schodowej,
- w holu głównym znajdują się plansze brajlowskie wraz z funkcją głosową- unikatowy system na skalę Europy. Zastosowane na planszach pismo punktowe informuje gości o planie budynku i rozmieszczeniu poszczególnych pomieszczeń. Wszystko to z myślą o osobach niewidomych czy słabo widzących.
- wewnątrz obiektu została zamontowana winda (również z napisami brajlowskimi), którą osoby z niepełnosprawnością mogą wjechać do mieszczącej się na piętrze Galerii Elektor, Sali Baletowej czy pomieszczeń biurowych.
- Toalety dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na parterze budynku przy Sali Widowiskowej, naprzeciwko windy i Biblioteki.
- Warto także wspomnieć, że na parkingu przed obiektem MIK jest miejsce dla osób z niepełnosprawnością.
WYDARZENIA DOSTOSOWANE DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ:
- RUCHU
Osoby poruszające się na wózkach bez problemu wjadą do Sali Widowiskowej przez szerokie drzwi. Istnieje możliwość ustawienia wózkowicza w pierwszym rzędzie, po wcześniejszym zgłoszeniu. - WZROKU
Niektóre filmy mają opcję audiodeskrypcji. Większość koncertów dostępna jest dla osób z dysfunkcją wzroku. - SŁUCHU
MIK posiada pętlę indukcyjną, w którą zaopatruje wybrane projekcje, koncerty i spektakle, co pozwala na komfortowy odbiór osobom słabosłyszącym. Dla osób niesłyszących na wybrane wydarzenia przygotowywane są napisy.
W Punkcie Informacyjnym Mazowieckiego Instytutu Kultury dostępny jest Tłumacz Polskiego Języka Migowego online (Klikając przejdziemy na stronę o PJM online).
Informacja o wydarzeniach, sprzedaż i rezerwacja biletów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 783 708 380, 22 586 42 59.
Kontakt w sprawie Programu Aktywności Twórczej Osób Niepełnosprawnych: Natalia Roicka (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 25; Magdalena Ptak (MIK) koordynator PATON.