przejdź do treści

Mazurki na Mazowszu

 Nowaczek i uczniowie Fot. Piotr Baczewski

Mazurki na Mazowszu to projekt pokrewny Festiwalowi Wszystkie Mazurki Świata. Tradycyjna muzyka porusza na wiele sposobów, a mazurek pobudza aktywność kulturalną.

Zapraszały nas instytucje kultury w Sannikach, Garwolinie i Ostrowi Mazowieckiej. Z chęcią podejmiemy współpracę z zespołami regionalnymi, grupami muzyków, aktywistami. Formę współdziałania uzależniamy od potrzeb partnerów – partnerstwo jest bowiem dla nas kluczowe.

Jedynym warunkiem niezbędnym przy Mazurkach na Mazowszu jest zaangażowanie lokalnej społeczności i chęć zrobienia czegoś ciekawego. Chcemy, aby muzyka tradycyjna znowu służyła zabawie i świętowaniu.
Niech zatem, to co polskie i piękne będzie znane, szanowane i lubiane.

Mazurki na Mazowszu przybierają różną formę w zależności od tego gdzie są realizowane. Projekt zakłada ścisłą współpracę partnerską z mazowieckimi ośrodkami kultury.

Mazurki na Mazowszu

Reportaż z Mazurków na Mazowszu

W reportażu wypowiadają się różne osoby związane z projektem Mazurki na Mazowszu: koordynatorka, uczestniczka warsztatów muzycznych, lokalny partner projektu w regionie, jedna z artystek prowadzących warsztaty. Osoby te opowiadają o tym, co robiły w projekcie, jakie to u nich wywołało wrażenia. Wypowiedzi są ilustrowane przebitkami z różnych wydarzeń projektu; w kadrach widać osoby grające na tradycyjnych instrumentach (np. skrzypcach, bębnach, harmoniach, kontrabasie), tańczące pary.

Koordynator: Katarzyna Lindner (Dział Edukacji MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 45.

Mazurki na Mazowszu

Zapraszamy na Mazurki na Mazowszu – warsztaty kulturowe muzyki i piosenki Powiśla
5-17 lipca 2017 r., Garwolin >>>

5-17 lipca 2017 r., Garwolin |”Mazurki na Mazowszu” – warsztaty kulturowe muzyki i piosenki Powiśla
Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl