Co się stało z naszą miłością? – pytają Anna i Franciszek, bohaterowie spektaklu poetycko-muzycznego, powstałego na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona umiała pisać o miłości, także tej znudzonej rutyną codziennego dnia i tęskniącej za szaleństwem.

kobieta i mężczyzna stoją i opierają się o siebie plecami

Halina Rowicka i Jacek Kawalec Fot. Rafał Latoszek

A miał być cud – spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej
14 grudnia 2021 r. (wt)  19:00 | Teatr Mazowiecki
Występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament)
Czas trwania: 75 min. (bez przerwy)

plansza graficzna z napisem: kup bilet
Bilety: 60 zł

Co się stało z naszą miłością?

Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie premiery z 2019 roku w Teatrze Mazowieckim –  spektaklu poetycko-muzycznego A miał być cud, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym?

Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie, jak Anna i Franciszek –  już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej – „uciekaj moje serce”.

Kiedy wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie

tekst: Halina Rowicka; adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej; scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk; aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel; muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński

plakat spektaklu ze zdjęciem kobiety i mężczyzny

.

 

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl