Warsztaty z udziałem wybitnych artystów, dla początkujących i zaawansowanych. Upowszechniamy wiedzę o polskim komiksie i rozwijamy umiejętności uczestników.
SZKOŁA KOMIKSU. ELEKTRA
KOSMICZNA EKSPEDYCJA KUBE
19 października 2024 r. (sob.) 11:00-18:00 | Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA
podczas zajęć przerwa na posiłek regeneracyjny zapewniony przez organizatorów
bilety – 50 zł (liczba miejsc ograniczona)
Fani i fanki komiksu! Nasza Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA oraz Muzeum Karykatury przygotowali dla Was coś ekstra: warsztaty poświęcone sztuce komiksu!
Nasz cykl nazywa się Szkoła Komiksu. ELEKTRA, a pierwsze warsztaty poprowadzi KOSMICZNA EKSPEDYCJA KUBE!
Komedia, horror, żonglowanie! Co łączy te trzy rzeczy? Sprawdzimy podczas warsztatów komiksowych z kekube! Poza odpowiedzią na to pytanie będziemy zajmować się wszystkim tym, co kekubowe, czyli kompresją rzeczy uroczych, dziwnych i zwariowanych do formy obrazków strasznych i słodkich.
Dla kogo?
Młodzież (13+) i osoby dorosłe. Chcesz wejść głębiej w świat komiksów? Zacznij je tworzyć! Zapraszamy tych, którzy dopiero zaczynają, oraz tych, którzy pierwsze rysunki mają już za sobą.
Gdzie?
Mazowiecki Instytut Kultury (Czytelnia Słów i Dźwięków ELEKTRA) ul. Elektoralna 12, Warszawa.
Warsztaty mają na celu rozpowszechnienie wiedzy o polskim komiksie oraz rozwijanie umiejętności uczestników pod okiem wybitnych artystów. Kilkugodzinny czas trwania warsztatów pozwala na głębsze poznanie sposobu pracy artystów(-ek).
Dostępność
Budynek MIK jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Jeśli potrzebujesz innych narzędzi dostępności, zgłoś to minimum 7 dni przed wydarzeniem do koordynatorki ds. dostępności Magdaleny Ptak: m.ptak@mik.waw.pl lub sms/tel. 601 669 440.
Kosmiczna Ekspedycja Kube
Jedna, pięć lub sześć osób stworkotwórczych. Wrzucamy słodkie stworki w wir najbardziej zwariowanych przygód, tworząc o nich komiksy, obrazki do komputera, filmiki i historyjki. Kosmiczna Ekspedycja Kube powstała w 2016 roku, a wszystko zaczęło się od głupich obrazków wrzucanych w komputer. Od tamtej pory za pomocą komiksów i filmików opowiadamy historyjki o Ameryce Podziemnej i jej mieszkańcach. W chwili, w której to piszemy, mówimy zapewne o kilku tysiącach postów, kilkunastu komiksach na papierze i kilkudziesięciu filmikach na różnych platformach.
- organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Karykatury
- finansowanie: dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej