Październikowy slam poetycki będzie już drugim takim wydarzeniem w cyklu “Elektra Wierszem”. Uczestnikom będzie towarzyszyć występ zespołu RUDGER

fotografia: dwie osoby rysują litery na dużej betonowej płycie

Fot. Materiały promocyjne uczestników

Slam Poetycki i koncert zespołu RUDGER
Elektra Wierszem
21 października 2021 r. 19:30 | Elektoralna 12
Wstęp wolny – obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie MIK lub on-line

Slam to popularna forma rywalizacji poetów, performerów, ludzi związanych z kabaretem, teatrem lub hip-hopem czy wszelkiej maści osób ciekawych sceny amatorów, która w zabawę od samego początku do końca włącza publiczność.

Zasady konkursu slamowego

Po o każdym z występów, na który w każdej z trzech rund jest odpowiednio 2,5 min, 3 min i 4 min, publiczność (a nie z góry wybrane jury) decyduje o dalszym awansie każdego z występujących. Pełen regulamin do wglądu u organizatora. Nagroda dla zwycięzcy to 500 złotych.

Koncert zespołu RUDGER

W przerwach pomiędzy slamowymi rundami wystąpi zespół RUDGER. Ruda i Tajger, słowa i dźwięki, Poznań i Lublin, performance i muzykologia, rodzina, przyjaciele, swoista para parirarura, wyrzucają strumienie świadomości z wyprzedzeniem pozwalającym na ich przetworzenie. Ten duet zrodził się z potrzeby wyjęcia typowego performensu i typowego koncertu poza typowość i tam już dryfują po swoich ulubionych stronach. Tłumaczą słowa na dźwięki, a te łączą w idiomy. Z rozmów, żartów i poszczególnych wypowiedzi wychwytują nastrój, przekładają go na śpiew, syntezatory, sample, partie basu i mandoliny. Wszystko powstaje w symbiozie.

Są emocjonalnie i intelektualnie związani z następującymi słowami Rudolfa Rockera „Wolność nie jest abstrakcyjną ideą filozoficzną, lecz podstawową, konkretną możliwością każdej istoty ludzkiej do pełnego rozwoju wszelkich sił, umiejętności i zdolności w które została obdarowana przez naturę, i które przekłada na rzecz społeczną”

Zapisy dla występujących

Zapisy dla występujących (liczba miejsc ograniczona do 16!): mailowo – poetyckislammik@gmail.com do 23.59 20 października i od 19:15 na miejscu, przed wydarzeniem.

Koordynator: Monika Rejtner (MIK) m.rejtner@mik.waw.pl

fotografia: dwie osoby w ubraniach przeciwdeszczowych z kapturami, stoją przy komputerze i instrumencie klawiszowym, w tle obraz góry i pofalowanego morza

Zespół RUDGER Fot. Mariusz Marchewa Marchlewicz

grafika: plakat, na niebieskim tle przedstawiającym profile ludzkich postaci napis slam poetycki

grafika: w tle półprzeźroczysty rysunek twarzy kobiety, całość w odcieniu niebieskim. Napis Persona, Rok Julii Hartwig

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl