przejdź do treści

10 października | Scena E12 /Muzyka dawna, koncert w MCKiS

Scena E12 Muzyka dawnaScena E12 /Muzyka dawna
10 października, czwartek, godz. 19.00
Warszawa, Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, ul. Elektoralna 12, Sala Widowiskowa
Bilety: 12 zł 
Bilety dostępne przez www.eBilet.pl, w Empikach i siedzibie MCKiS (pn.-pt. w godz. 10.00-19.00). Informacje: 22 586 42 59

Wykonawcy:

Zespół FLAUTO DOLCE w składzie:
Barbara Schabowska
flet sopranowy
Konrad Wiśniewski
flety sopranowy, altowy, tenorowy i basowy
Bartłomiej Swebodziński
flety sopranowy, altowy i tenorowy, kierownictwo artystyczne

W programie m.in. Mikołaj z Radomia, Guillaume Dufay, Orlando di Lasso, Heinrich Isaac

Zespół Flauto Dolce powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy trzech osób z kierunków niemuzycznych (biologia, filozofia, psychologia). Są oni pasjonatami gry na flecie podłużnym oraz muzyki dawnej. Swoją pasję rozwijali w domowym zaciszu, koncertując dla najbliższego grona rodzinnego i znajomych. Z czasem skład zespołu się zmieniał, a repertuar rozbudowywał o utwory średniowieczne, renesansowe, ludowe i współczesne. Za tym poszerzał się teren koncertowania o różne sale mniej lub bardziej koncertowe, nie tylko na terenie rodzimej Warszawy.

Barbara Schabowska ukończyła Prywatną Szkołę Muzyczną II st. pod patronatem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków Missio Musica w klasie fletu poprzecznego i filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje w Programie 2 Polskiego Radia.

Konrad Wiśniewski ukończył studia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego a także muzykologię na tej samej uczelni. Naukę gry na flecie podłużnym rozpoczął w Ognisku Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego. Jest również absolwentem Prywatną Szkołę Muzyczną II st. pod patronatem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Muzyków Missio Musica w klasie klarnetu. Interesuje się ekologią bezkręgowców i historią opery niemieckiej. Obecnie jest doktorantem na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Bartłomiej Swebodziński gra na fletach podłużnych od dzieciństwa. Pochodzi z zespołu Ars Antiqua z Bierzwnika (pow. Choszczno), a w Warszawie wielokrotnie grał z Zespołem Muzyki Dawnej Ars Nova. W swym dorobku ma liczne koncerty krajowe i zagraniczne. Brał udział w różnych festiwalach muzycznych, zdobywając z zespołem Ars Antiqua liczne nagrody i wyróżnienia. Z obydwoma zespołami nagrywał płyty z muzyką dawną. Naukę w zakresie muzyki dawnej poszerzał poprzez udział w warsztatach muzycznych prowadzonych w Bierzwniku i w Wilanowie. Jest aktywnym zawodowo psychologiem, specjalizującym się w neuropsychologii klinicznej i stosowanej analizie zachowania, a także doktorantem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, gdzie również wykonuje pracę dydaktyczną.

 

Cykl koncertów obejmujących jeden koncert w miesiącu. Celem projektu jest promocja muzyki dawnej oraz integracja środowiska. Program koncertów jest bardzo zróżnicowany i połączony z dyskusją po każdym koncercie na temat odbioru danego gatunku muzyki. Publiczność ma możliwość spotkania z wykonawcami koncertu, rozmowy z nimi oraz zapoznania z instrumentami, nierzadko bardzo cennymi.

 

Koordynator/kontakt: Dorota Chotyńska, tel. 22 586 42 26,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Promocja: Ewa Kacprzak-Krzysik, tel. 22 586 42 37, 667 550 545, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl