przejdź do treści

22 sierpnia | KINOSFERZA BEZ BARIER z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!

kinosfera bez barier, zdjęcie uczestników spotkania

Kino bez barier

z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących!

Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

22 sierpnia 2016 r. 17:30

Wstęp wolny po wcześniejszej rezerwacji  miejsc
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 512 396 475, 

Pokaz jest zorganizowany w ramach projektu „Kinosfera bez barier – edycja 2015” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt „Kinosfera bez barier” jest wynikiem ewaluacji projektu „Zakochaj się w kulturze” prowadzonego w Warszawie od 2011 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury przez Fundację Kultury bez Barier. Uczestnicy projektu wskazali na film, jako na tę dziedzinę sztuki, której należy poświęcić szczególną uwagę starając się upowszechniać kulturę i jednocześnie włączać osoby z niepełnosprawnością sensoryczną w rytm życia społeczno-kulturalnego.
Przedsięwzięcia będą jedynym systematycznym cyklem w mieście umożliwiającym osobom  z dysfunkcją wzroku i słuchu samodzielne, atrakcyjne poznawczo i estetycznie zgłębianie sztuki filmowej. Spotkania będą miały charakter DKFów (Dyskusyjnych Klubów Filmowych). Każda projekcja zostanie poprzedzona rozmową ze specjalistą wprowadzającą  w świat prezentowanego filmu, jego twórcy, ale również przybliżającą kulturę reprezentowaną w dziele.
Działania będą prowadzone między innymi w Warszawie.
Projekt "Kinosfera bez barier" jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapewniamy: audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumaczenie na język migowy, pętlę indukcyjną.


impreza dostepna dla osob z niepelnosprawnoscia ruchowa

Fundacja Kultura Bez Barier logo

Koordynator/kontakt: Natalia Roicka (MIK) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl