przejdź do treści

19 grudnia | WERNISAŻ PRAC Z WARSZTATÓW PLAKATU

19 grudnia (So) 17:00
Mazowiecki Instytut Kultury (Sala Elektorska), ul. Elektoralna 12

Warsztaty Plakatu 2015 dobiegają końca. Zapraszamy na wernisaż podczas którego zostaną zaprezentowane wszystkie prace. Impreza ma charakter otwarty.

wernisaz-artykul


Warsztaty Plakatu - powwarsztaty plakatuWEBrót do tradycji Polskiej szkoły plakatu

I edycja Warsztatów Plakatu, której organizatorem jest Mazowiecki Instytut Kultury, rozpocznie się 10 października br. Celem warsztatów jest stworzenie autorskiego plakatu do jednego z dwóch przedpremierowych filmów dokumentalnych, które powstały przy udziale Mazowieckiego Funduszu Filmowego.

Zapisy do 5 października

Organizatorom udało pozyskać się wybitne obrazy tj.: "I była miłość w getcie" w reżyserii Jolanty Dylewskiej i Andrzeja Wajdy oraz "Bracia" w reżyserii Wojciecha Staronia. „Bracia” otrzymali Grand Prix w sekcji La Semaine de la Critique na tegorocznym festiwalu w Locarno. To właśnie do tych filmów uczestnicy projektować będą plakaty, które na koniec warsztatów zostaną zaprezentowane na wernisażu.

Warsztaty Plakatu, składające się z części teoretycznej i praktycznej poprowadzi uznana w tej dziedzinie artystka Maja Wolna, laureatka m.in. 22 Międzynarodowego Biennale Plakatu. Podczas 40h zajęć uczestnicy będą rozwijać swoje projekty, pogłębiać wiedzę i udoskonalać swoje umiejętności w zakresie projektowania graficznego.

Warsztaty Plakatu pozwolą również wszystkim biorącym w nich udział na nawiązanie zawodowych kontaktów i poznanie oczekiwań ze strony twórców filmowych, otwartych na nowe formy ekspresji plastycznej.

Warsztaty obejmują 11 spotkań raz w tygodniu, między 10 października 2015 a 19 grudnia 2015 r. i są skierowane do pasjonatów grafiki, artystów plastyków i twórców innych dziedzin sztuki, tak profesjonalistów jak i amatorów. Koszt warsztatu to 690zł (w dwóch ratach). Zajęcia odbędą się przy ul. Elektoralnej 12 w Mazowieckim Instytucie Kultury.
Zapisy trwają do 1 października 2015r.

Muzeum Plakatu w Wilanowie Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie objęło swoim patronatem Warsztaty Plakatu. Patronem medialnym została Platforma Kultury Narodowego Centrum Kultury.
Harmonogram zajęć i więcej informacji na stronie: www.warsztatyplakatu.pl oraz na www.facebook.com/warsztatyplakatu

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Więcej informacji na: www.warsztatyplakatu.pl oraz na www.facebook.com/warsztatyplakatu

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl