przejdź do treści

Kampania społeczna „Porozmawiaj ze mną”

logo I lOVE PJMKonferencja dotycząca kampanii społecznej „Porozmawiaj ze mną”

Zapewniamy pętlę indukcyjną wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową

więcej: http://www.kampaniespoleczne.pl/kampanie

Porozmawiaj ze mną!
Plan zdjęciowy, młoda i piękna kobieta zajmująca się fotografią przygotowuje się do swojej pracy. W kadrze ustawiają się kolejno piękni modele, aktorzy. Mężczyźni próbują nawiązać z nią kontakt, jednak gubią słowa, nie wiedzą jak się porozumieć, szukają odpowiedniego zwrotu. Kobieta się uśmiecha i dalej wykonuje swoją pracę. W końcu zdeterminowani mężczyźni sięgają po informację, szukają….
Wkrótce z ich rąk zaczynają płynąć proste słowa w polskim języku migowym, czasem trochę niezgrabne, czasem z błędem,  ale z upływem czasu zaczynają budować nawet zdania. Co więcej, porozumiewanie się w tym języku zaczyna stanowić dla nich niezłą frajdę.
Spot „Porozmawiaj Ze Mną” z udziałem muzyka Andrzeja Piasecznego, aktora Łukasza Nowickiego, dziennikarza Marcina Cejrowskiego  oraz innych aktorów i misterów edycji Manhunt Poland ma nieść przekaz, że polski język migowy to język bogaty, ciekawy z wyjątkową gramatyką i warto się go uczyć, a co więcej jest pełnowartościowym językiem, a nie tylko kodem czy mimiką.
Spot powstał z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, który przypada zawsze w ostatni tydzień września. Jego celem jest promocja polskiego języka migowego oraz zbliżenie do siebie dwóch światów – osób głuchych i słyszących, przełamanie barier i pokazanie, że otwartość i chęć nauki języka może być pierwszym i najważniejszym krokiem w nawiązaniu kontaktu.
Kampania jest prowadzona przede wszystkim w internecie, autorzy kampanii zachęcają aby z okazji Międzynarodowego Tygodnia Głuchych zawiesić spot na swoich stronach internetowych i w ten sposób pomóc przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób głuchych porozumiewających się za pomocą przede wszystkim polskiego języka migowego.

Nazwa kampanii    Porozmawiaj Ze Mną
Kategoria ogólna    Walka z wykluczeniem społecznym
Czas    23.09.2014
Kraj/kraje    Polska
Nadawca    Fundacja Kultury Bez Barier, Fundacja Promocji Kultury Głuchych KOKON, Fundacja Pomocy Dzieciom Niedosłyszącym ECHO.
Wykonawca    Zakład Produkcji Szkolnych, Łódzka Szkoła Filmowa im Leona Schillera w Łodzi
Adresaci    Obywatele polscy
Media    Telewizja, internet

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl