przejdź do treści

KONFRONTACJE SZTUKI - WARSZAWA 2016. RYSUNEK, MALARSTWO, GRAFIKA, RZEŹBA - II wystawa pokonkursowa. Galeria Test

Ryszard Litwiniuk, Arenga, Rzeźba, Nagroda Rektora ASP w Warszawie

Wystawa rysunku i rzeźby laureatów konkursu KONFRONTACJE SZTUKI - WARSZAWA 2016. Rysunek, malarstwo, grafika, rzeźba

26 stycznia - 23 lutego 2017 r.| Galeria Test

Wernisaż: 25 stycznia 19:00

Wystawa RYSUNKU i RZEŹBY jest drugą z cyklu trzech pokonkursowych prezentacji KONFRONTACJE SZTUKI – WARSZAWA 2016, ogólnopolskiego konkursu artystycznego zorganizowanego po raz pierwszy w 2016 roku przez Galerię Test. Na wystawie zostaną zaprezentowane 34 rysunki i 16 rzeźb – prace uczestników zakwalifikowanych w tych dwóch dziedzinach do II etapu konkursu oraz zaproszonych gości.

W dziedzinie RYSUNKU jury przyznało dwie równorzędne I Nagrody: Edycie Piłat za pracę Konstrukcje 21 i Monice Polak za pracę Liryka dynamiki (I); dwa Wyróżnienia ufundowane przez ZAIKS: Andrzejowi Rachoniowi za pracę Pejzaż prowincjonalny-2 i Natalii Sajewicz za pracę Tło 1 oraz trzy Wyróżnienia Honorowe: Magdalenie Jaroć za pracę Bryła, Mateuszowi Otrębie za pracę Oczekiwanie 4 i Piotrowi Żaczkowi za pracę Circuli XXI.

W dziedzinie RZEŹBY Nagrody i Wyróżnienia otrzymali: I Nagrodę – Mateusz Wójcik za pracę Bez tytułu, II Nagrodę – Bartłomiej Węgrzyn za pracę Wave After Wave, Nagrodę fundowaną Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Ryszard Litwiniuk za pracę Arenga, Wyróżnienie ufundowane przez ZAIKS – Paweł Czekański za pracę Jaskółki oraz Wyróżnienie Honorowe – Barbara Mydlak za pracę Spis powszechny.

www.konfrontacjesztuki.pl

Kurator: Apoloniusz Węgłowski (Galeria Test/MIK) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 622 66 83.

Wstęp wolny

Mateusz Wójcik, Bez tytułu, RZEŹBA, I Nagroda

Monika Polak, Liryka dynamiki (I), RYSUNEK, I Nagroda ex aequoEdyta Piłat, Konstrukcje 21, RYSUNEK, I Nagroda ex aequo

Bartłomiej Węgrzyn, Wave After Wave, RZEŹBA, II Nagroda

Ekspozycja prac w Galerii Test. Fot. Michał Wielowiejski (Galeria Test/MIK)

Galeria Test

GALERIA TEST działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, ul. Marszałkowska 34/50 | Czynna: wt., śr., pt., godz. 11:00-17:00; czw., godz. 11:00-19:00; sob., godz. 11:00-15:00, www.galeriatest.pl 

 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl