przejdź do treści

Za nami kolejna premiera Teatru Mazowieckiego – „Przyszedł mężczyzna do kobiety” | 11 marca 2017 r.

 Anna Wojton i Leon Charewicz Przyszedł mężczyzna do kobiety Fot. Anita Kot

Za nami kolejna premiera Teatru Mazowieckiego – Przyszedł mężczyzna do kobiety Siemiona Złotnikowa z Anną Wojton i Leonem Charewiczem pod artystyczną opieką Jerzego Bończaka. 11 marca 2017 r

Niebanalna historia o miłości w dwóch aktach. Sztuka na pewno spodoba się widzom, którzy cenią w teatrze dobrą zabawę i żart na poziomie, ale nie stronią także od odważnych refleksji i odniesienia scenicznych emocji do własnych doświadczeń, przepuszczenia teatralnej fikcji przez filtr własnego ja. W końcu, jak pisał inny rosyjski autor, z samych siebie się śmiejemy.

Tak o spektaklu napisał Wiesław Kowalski z portalu Teatr dla Was:

„Jak ta historia się skończy, warto zobaczyć naprawdę. Czy Urząd Stanu Cywilnego otwarty w niedzielę połączy naszych pogubionych bohaterów węzłem małżeńskim? Czy znajdą oni w swoich ramionach ukojenie, miłość, szczęście i stabilizację? Spróbujmy poszukać tych zwyczajnych prawd i codziennych wartości razem z nimi. I zróbmy to koniecznie. Taki rachunek sumienia zawsze może się przydać, zarówno nam samym, jak i naszej drugiej połówce. Choć by po to, by sympatia i przyjaźń ratowały nas przed życiowymi upadkami, by los z nas nie drwił, a my – choć mali i śmieszni – będziemy potrafili odradzać się w swym człowieczeństwie na nowo. Bo jeśli nawet – tak jak bohaterowie Złotnikowa – stracimy złudzenia na możliwość przeżycia romantycznej miłości i na znalezienie pokrewieństwa dusz, może jednak warto wyjść na ich spotkanie jeszcze raz?
Wojton z Charewiczem w tej uniwersalnej opowieści dają nam możliwość śmiania się nie tylko z niezręczności i niekiedy zbyt żywiołowych gestów ich postaci, ale również pozwalają patrzeć na nich z empatią i życzyć im jak najlepiej.”

Wiesław Kowalski

Cała recenzja >>

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z premiery. Fot. Anita Kot.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl