przejdź do treści

Akademia Młodego Animatora

Akademia Młodego Animatora to cykl warsztatowy z projektowania wydarzeń kulturalnych dla młodzieżowych rad miejskich, gminnych i powiatowych z terenu województwa mazowieckiego.

Chcemy w nim wyposażyć młodych ludzi w wiedzę, umiejętności i narzędzia do projektowania wydarzeń w odpowiedzi na potrzeby odbiorców, ucząc myślenia kreatywnego i dając możliwość zrealizowania swoich pomysłów.

Co się dzieje w projekcie?

  • młodzieżowe rady biorą udział w 3 dniowym bezpłatnym cyklu warsztatowym z projektowania wydarzeń metodą design thinking, który będzie realizowany u nich w miejscowości
  • organizują zaprojektowane przez siebie wydarzenie kulturalne przy wsparciu finansowym MIK do 1000 zł
  • prezentują efekty swojej pracy na spotkaniu podsumowującym w siedzibie MIK w Warszawie

Czym jest design thinking?

Design thinking jest metodą twórczego rozwiązywania problemów, oparta na myśleniu projektowym. To proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku.

Wszelkie pytania i sugestie można zgłaszać mailowo lub telefonicznie:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 22 586 42 25 – Natalia Roicka

Do udziału w warsztatach w 2019 roku zakwalifikowane zostały:
Młodzieżowa Rada Gminy Klembów i Międzyszkolna Inicjatywa Samorządowa z Mińska Mazowieckiego

Fotorelacja z warsztatów - edycja 2019 r.>>

Wideorelacja Akademia Młodego Animatora 2019:

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl