przejdź do treści

Mazowieckie Obserwatorium Kultury

Mazowieckie Obserwatorium Kultury

Mazowieckie Obserwatorium Kultury to regionalny program badawczy i animacyjny Mazowieckiego Instytutu Kultury. Celem przedsięwzięcia jest gromadzenie wiedzy o podmiotach kultury, badania nad uczestnictwem w kulturze, upowszechnianie prostych narzędzi do badania kultury oraz animacja kulturalna.

Na program Mazowieckie Obserwatorium Kultury składają się cztery moduły:

1. Gromadzenie i systematyzowanie wiedzy i informacji na temat instytucji, organizacji i inicjatyw z obszaru kultury w województwie mazowieckim.

2. Prezentacja i inicjowanie badań potrzeb kulturalnych społeczności lokalnych Mazowsza, (nie)uczestnictwa w kulturze, podmiotów kultury, kompetencji kadr kultury w kontekście tworzenia warunków do żywego uczestnictwa w kulturze.

3. Prowadzenie działań animacyjnych i edukacyjnych - badań w działaniu, na które będą się składały warsztaty, akcje artystyczne i społeczne, panele dyskusyjne i seminaria popularyzujące ideę żywego uczestnictwa w kulturze we współpracy z lokalnymi podmiotami kultury województwa mazowieckiego.

4. Prezentowanie podmiotom kultury na Mazowszu narzędzi do badania potrzeb i zasobów społeczności, w których się działa, i na tej podstawie kształtowanie własnych strategii działania.

Beneficjentami Mazowieckiego Obserwatorium Kultury są:

- podmioty działające w mazowieckiej kulturze
- kadry kultury, szczególnie animatorzy i edukatorzy
- lokalne społeczności.

W ramach Mazowieckiego Obserwatorium Kultury realizowane są projekty:

Kulturalni Edukatorzy
Kultura włączania

Mazowieckie Obserwatorium Kultury w internecie:

Strona internetowa
Facebook
Vimeo

Logotyp Mazowieckiego Obserwatorium KulturyKoordynator: Agata Roman (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 07.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl