przejdź do treści

Mazowiecki Fundusz Teatralny

grafika mazowieckiego funduszu teatralnego

Nabór na edycję programu w 2018 roku został zamknięty. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Wkrótce ogłosimy listę przyjętych podmiotów. |

Mazowiecki Instytut Kultury otwiera nabór do pierwszej edycji programu MAZOWIECKIEGO FUNDUSZU TEATRALNEGO „MÓJ TEATR”. Jest to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne.

Program adresowany jest do osób zainteresowanych prowadzeniem edukacyjno-artystycznych zajęć teatralnych z dziećmi i młodzieżą, do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną: samorządowców, organizacji pozarządowych, osób zarządzających publicznymi i niepublicznymi podmiotami kultury, lokalnych aktywistów, artystów i edukatorów, nauczycieli, animatorów kultury i twórców oddolnych inicjatyw kulturalnych i społecznych. Bezpośrednimi odbiorcami programu będą jego uczestnicy: instruktorzy teatralni (animatorzy kultury, nauczyciele, bibliotekarze i inni chętni) oraz uczestnicy zajęć – dzieci i młodzież szkolna (szkoły podstawowe i średnie).

Program ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych, w które włączają się lokalne organizacje i grupy nieformalne.

Program będzie realizowany w dwóch obszarach:

- cyklu bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla animatorów kultury z Mazowsza, jak również dla osób, które są zainteresowane prowadzeniem zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży
- realizacji projektów zajęć teatralnych (wsparcie merytoryczne i finansowe)

Podejmowane działania powinny się odnosić się do dzieci i młodzieży zamieszkałej w małych miejscowościach, powinny prowadzić do realnego, długofalowego wzmocnienia edukacji artystyczno-teatralnej dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego.

Szczegóły w Regulaminie (do pobrania poniżej)

DOKUMENTY DO POBRANIA w formacie doc i pdf

Regulamin.DOC  >>
Regulamin.PDF  >>

Formularz APLIKACJA – Trening Szkoleniowy (załącznik nr 1).DOC  >>
Formularz APLIKACJA – Trening Szkoleniowy (załącznik nr 1).PDF  >>

Formularz PROJEKT – Grupa Teatralna (załącznik nr 2).DOC  >>
Formularz PROJEKT – Grupa Teatralna (załącznik nr 2).PDF  >>

Zgłoszenia do programu należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 lutego 2018r.

e-mailem na adres:
a.mizińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz w formie papierowej z wymaganymi podpisami na adres:
Mazowiecki Instytut Kultury, 00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 5/7

 

UWAGA!
Wymagane jest nadesłanie zgłoszeń w formie elektronicznej i papierowej. Za datę dostarczenia uważa się datę wpływu na wskazany adres. Zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą podlegać ocenie. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych materiałów.

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Meritum

Kontakt: Anna Mizińska (MIK), tel. 22 586 42 14, a.mizińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl