przejdź do treści

FESTIWAL SATURATOR TEATRALNY

Festiwal Saturator Teatralny jest projektem mającym udowodnić, że można stworzyć ognisko działań teatralnych również tam, gdzie teatru repertuarowego nie ma. Zadaniem Saturatora jest upowszechnianie kultury teatralnej, a także edukacja teatralna, stworzenie płaszczyzny wymiany doświadczeń twórców teatralnych oraz propagowanie stylu życia opartego na aktywnym uczestnictwie w kulturze.

SATURATOR TO RUCH

W założeniu Saturator, to cykliczny projekt artystyczny prezentujący ważne wydarzenia teatralne z dziedzin sztuk związanych z ruchem, ujęte w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. RUCH – rozumiany jako nośnik treści, emocji i koncepcji w teatrze i tańcu prezentowany jest w spektaklach teatrów ulicznych, teatrów tańca, pantomimy, działaniach cyrkowych i performatywnych. W swoich działaniach dążyć będziemy do powstania stałej przestrzeni dla prezentacji, produkcji, edukacji i promocji teatru ruchu we wszelkich jego formach.

ZADANIA SATURATORA

Naszym zamiarem jest przedstawienie szeregu ściśle powiązanych ideą przewodnią spektakli, warsztatów, paneli dyskusyjnych i spotkań twórców z publicznością, co w efekcie doprowadzić ma do zbudowania płaszczyzny dialogu między twórcą a widzem. Pokażemy ważne wydarzenia teatralne polskie i zagraniczne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych. Teatr, który w swoim zamierzeniu komunikuje się z widzem ruchem zamiast słowem, obiera współcześnie różnorodne kierunki, wybiera różne konwencje czy techniki.

Zadaniem Festiwalu jest stworzenie nowego, stałego miejsca na mapie kulturalnej Polski służącego upowszechnianiu kultury teatralnej, będącego miejscem spotkań i wymiany doświadczeń twórców teatralnych - zawodowych i niezależnych, polskich i zagranicznych.

Informacja o EDYCJI 2019 >>

Koordynator/kontakt: Magda Chabros, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 04.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl