Teatr Mazowiecki

czarne pole z białym napisem teatr mazowiecki, mazowiecki instytut kultury

Teatr to według nas nie tylko budynek ze sceną i widownią, ale przede wszystkim eksterytorialna przestrzeń idei i myśli wykraczająca poza jedno konkretne miejsce na mapie Warszawy. Jesteśmy teatrem podróżującym a naszym głównym celem jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam, i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność teatralną.

Zależy nam na tym, aby wartościowy repertuar teatralny na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w miejscowościach na Mazowszu, by wspólnie z partnerami budować kulturę, wiedzę teatralną oraz kształtować gusta artystyczne. Do współpracy zapraszamy twórców gwarantujących jakość, ale także tych, którzy odważnie chcą dyskutować o filozofii, teologii, metafizyce, prostocie i naiwności wiary w autorytet.

Nasze spektakle prezentujemy w Warszawie na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury, a na Mazowszu w ponad 20 regionalnych ośrodkach kultury, przede wszystkim w miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury. Staramy się aby nasze przedstawienia były dobrą alternatywą dla sztuki komercyjnej.

kobieta i mężczyzna stoją oparci o siebie
Małe zbrodnie małżeńskie – występują Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki.  (Autor: Eric Emmanuel Schmitt. Przekład: Barbara Grzegorzewska. Reżyseria: Marek Pasieczny).
kobieta i mężczyzna stoją obok siebie, patrzą w obiektyw
Niebezpieczna gra – występują Maria Seweryn i Mirosław Zbrojewicz. (Autor: Richard Stockwell. Przekład: Lucas Adamczyk. Reżyseria Giovanny Castellanos.
kobieta i mężczyzna stoją oparci o siebie plecami
A miał być cud – spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej występują Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament). Adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej.

Bilety >>

Kontakt:
Agnieszka Daroch a.daroch@teatrmazowiecki.pl tel. 22 586 42 31, 665 557 855.
Katarzyna Stanisławska k.stanislawska@teatrmazowiecki.pl tel. 22 586 42 52, 606 360 089.

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl