przejdź do treści

Recenzje i zdjęcia: PROMIENIOWANIE Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Monodram Ewy Wencel Teatr Mazowiecki 25 listopada 2015

Promieniowanie. Teatr Mazowiecki. Fot. Andrzej Wencel

PROMIENIOWANIE Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Monodram Ewy Wencel

Czas trwania spektaklu: 100 min. (z przerwą 20 min.)

TEATR MAZOWIECKI / Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

Obsada: Ewa Wencel

Autor: Jarosław Sokół | Scenografia: Wojciech Stefaniak | Kostiumy: Dorota Roqueplo | Muzyka: Tomasz Bajerski | Światło: Bartłomiej Kaczalski | Zdjęcia: Andrzej Wencel | Producenci: Ewa Wencel i Joanna Cywińska

Scenografia: Wojciech Stefaniak

PREMIERA: 25 LISTOPADA 19:00

Co jest realne w tym śnie, który nazywamy życiem? Naprawdę ważne są tylko rzeczy niewidzialne, to one promieniują realnym światłem.

Życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie będziemy przyglądać się od nieoczywistej strony. Chcąc przybliżyć widzom postać tej dwukrotnej noblistki, zdrapiemy warstwę mitu, którym obrosła i przyjrzymy się kobiecie - jej pasji, jej miłości, jej zwycięstwom i porażkom. Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest też opowieścią o rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku, o świecie, który był światem mężczyzn ...i o kobiecie, która tym światem zachwiała.

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie to spektakl twórców Czasu honoru Jarosława Sokoła i Ewy Wencel oraz producentki spektaklu Grace i Gloria Joanny Cywińskiej. W roli Marii Skłodowskiej-Curie wystąpi Ewa Wencel.

www.teatrmazowiecki.pl

 

Polecamy materiały prasowe o „Promieniowaniu"

NA BLOGU „GDYBYM BYŁ AKTOREM"

Słowa uznania należą się odtwórczyni głównej (i jedynej) roli – Ewie Wencel. Włożyła w tę postać mnóstwo prawdy, pozwalając zrozumieć wewnętrzne dramaty wynikające z jej wyjątkowości. Jak to dobry aktor, potrafiła odtworzyć swoją bohaterkę w pełni, nawet fizycznie (...). Monodram jest dla aktora absolutnie wyczerpujący, bo musi on przez dwa długie akty non stop utrzymać koncentrację widzów na sobie. Ewa Wencel robi to bezbłędnie.
Cały tekst >>

MARIA SKŁODOWSKA-CURIE WCIĄŻ NA NOWO ZMAGAŁA SIĘ Z ŻYCIEM

Audycja „Po drugiej stronie lustra" Doroty Kołodziejczyk (Polskie Radio)

To rozmowa "ja" z "mną". Muszę zbudować dwa światy i zderzyć je, a żeby to wyrazić mam tylko swoje ciało. Czasem pada jedno słowo, a widz powinien poczuć moje cierpienie - mówi aktorka.
Cały tekst >>

 

W MONODRAMIE NIE MA RATUNKU - wywiad

– Trudność pracy nad monodramem polega na braku relacji między partnerami. Od początku do końca jestem na scenie sama – o przygotowaniach do Promieniowania, nowego spektaklu w Teatrze Mazowieckim, opowiada Ewa Wencel, odtwórczyni roli Marii Skłodowskiej-Curie.
Cały tekst >>

 

NA BLOGU "SUBIEKTYWNIE O TEATRZE"

(...) Ewa Wencel zachwyca kunsztem aktorskim doskonale odgrywając emocje targające Marią: od ogromnej ekscytacji pracą zawodową, miłości do męża i dzieci, po strach i obawę o zdrowie Pierra, rozpacz po stracie dziecka, potem męża, zafascynowanie nowym partnerem, aż do oburzenia zachowaniem otaczających ją ludzi. Aktorka gra „do widzów", utrzymując z nimi stale kontakt. Nie pozwala odpłynąć uwadze widzów nawet na chwilę. „Promieniowanie" jest niezwykle ciepłą, momentami liryczną, okraszoną humorem opowieścią o kobiecie, która realizując marzenia i pasję zatrzęsła zdominowanym przez mężczyzn światem.
Cały tekst >>

 

2-promieniowanie Promieniowanie. Fot. Andrzej Wencel

Promieniowanie. Fot. Andrzej Wencel Promieniowanie. Fot. Andrzej Wencel

 

Zdjęcia z premiery, 25 listopada 2015 r. Fot. Anita Kot

Ewa Wencel po spektaklu. Fot. Anita Kot Gratulacje. Fot. Anita Kot

Premierze towarzyszyła wystawa poświęcona bohaterce spektaklu, przygotowana przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Fot. Anita Kot Podczas premiery Polskie Towarzystwo Chemicznie przeprowadziło pokaz eksperymentów. Fot. Anita Kot

Ewa Wencel z pracownikami Mazowieckiego Instytutu Kultury Ewa Wencel i Iwona Wujastyk, p.o. dyrektora Mazowieckiego Instytutu Kultury. Fot. Anita Kot

Autograf na plakacie. Fot. Anita Kot 

  

 

Filmy udostępnione przez Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie Polskiego Towarzystwa Chemicznego w Warszawie.

Patroni medialni:

    Logo Zet Chilli WP-logo-rgb-01

 

Partnerzy:

PTChem-logo  MuzeumSC-logo Biletyna-logo

 

 

Podziękowania dla sponsora konfitur brzoskwiniowych firmie Prila za ufundowanie produktu na dzień premiery teatralnej.

Prila-white-3

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl