przejdź do treści

„Czy mówimy tym samym językiem?” – zakończyliśmy warsztaty dziennikarskie w Chrzęsnem | listopad 2018

20 listopada 2018 r. w Pałacu w Chrzęsnem zakończyliśmy warsztaty dziennikarskie pt. Czy mówimy tym samym  językiem? prowadzone przez specjalistów z Instytutu Języka Polskiego, Polskiego Radia i Uniwersytetu Warszawskiego.

młody mężczyzna z mikrofonem

Warsztaty odbyły się w ramach 3. edycji programu Chrzęsne – literackie serce Mazowsza, który w tym roku przebiegał pod hasłem Wspólny język, wspólna sprawa i został objęty patronatem honorowym Rady Języka Polskiego.

W zajęciach wzięli udział uczniowie z Zespółu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie – pod opieką Elżbiety Lewkowicz, oraz Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach – pod opieką Katarzyny Pergoł. Podczas zajęć, które odbywały się z cyklicznie od 9 października do 6 listopada, ich uczestnicy uczyli się, jak powstaje reportaż radiowy i prasowy, i sami tworzyli własne reportaże. Co z tego wyszło, zobaczcie i usłyszcie sami.

Gośćmi uroczystości finałowej byli m.in. Mateusz Adamczyk i Dagmara Banasiak – Instytut Języka Polskiego, Ewa Lipowicz – Polskie Radio, Stanisław Zawiśliński – Uniwersytet Warszawski i Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Adam Zieliński / Raper Łona – Młody Ambasador Polszczyzny 2017.

Koordynator: Elżbieta Szymańska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 65.

Zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej, w której reporterami przeprowadzającymi prawdziwe wywiady są uczestnicy warsztatów.

Autorem zdjęć jest Andrzej Kocuba

dziewczyna w czarnym mundurze odbiera nagrodę

młody mężczyzna rozdaje autografy

dwie kobiety stoją mówią do mikrofonu

Pomysłodawcą i realizatorem warsztatów była Elżbieta Szymańska z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

logotypy 2 min

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl