Usługa języka migowego

CENTRALNA SCENA TAŃCA. STEFANIA.

28 września 2023 roku oddajemy scenę Mazowieckiego Instytutu Kultury, pochodzącemu ze słonecznej Sycylii choreografowi oraz tancerzowi – Stefano Silvino, zwycięzcy 9. edycji You Can Dance – Po prostu tańcz!
_____
Blok programowy “Taniec, dialog, człowiek, kultura” definiuje taniec jako narzędzie komunikacji przekazujące treści i idee docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku pokażemy spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Mamy nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca.

Stefano Silvino
Zwycięzca 9. edycji You Can Dance – Po prostu tańcz! Tancerz, nauczyciel, choreograf. Stefano pochodzi ze słonecznej Sycylii we Włoszech. W wieku 19 lat przeprowadził się do Rzymu, gdzie szkolił się u wielu instruktorów m.in. u Eriki Silgoner – doświadczenie to było dla niego ogromną inspiracją i motywacją do dalszego rozwoju kariery tanecznej.
Po kilku latach intensywnego treningu oraz pracy przy wielu produkcjach we Włoszech Stefano dostał angaż w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK i przeprowadził się do Polski. Rok później przeniósł się do Warszawy i zgłosił się do programu You Can Dance – Po prostu tańcz! Ten moment był przełomowy w jego karierze – Stefano wygrał 9. edycję i dzięki wygranej miał szansę odbyć warsztaty w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku.
Stefano nieustannie rozwija się tanecznie i spełnia jako tancerz, nauczyciel i choreograf.

_______________________
👥 Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Dział: CST-SCENA
Kuratorka: Katarzyna Stefanowicz
Współfinansowanie: m. st. Warszawa
#FundacjaPerform #taniec #CSTIV #Perform SCENA CST
💰 Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa
🙌 Dostępność: pętla indukcyjna

ZOBACZ: Program MIK w wersji tekstowej

Mazowiecki Instytut Kultury

realizacja: estinet.pl

MAZOWIECKI INSTYTUT KULTURY

ul. Elektoralna 12, 00-139 Warszawa

tel. (22) 586 42 00
fax (22) 624 70 01
mik@mik.waw.pl

NIP: 525-000-59-00
REGON: 146115201