przejdź do treści

Teatr Mazowiecki

czarne pole z białym napisem teatr mazowiecki, mazowiecki instytut kultury

Teatr to według nas nie tylko budynek ze sceną i widownią, ale przede wszystkim eksterytorialna przestrzeń idei i myśli wykraczająca poza jedno konkretne miejsce na mapie Warszawy. Jesteśmy teatrem podróżującym a naszym głównym celem jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam, i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność teatralną.

Zależy nam na tym, aby wartościowy repertuar teatralny na trwałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w miejscowościach na Mazowszu, by wspólnie z partnerami budować kulturę, wiedzę teatralną oraz kształtować gusta artystyczne.

Do współpracy zapraszamy twórców gwarantujących jakość, ale także tych, którzy odważnie chcą dyskutować o filozofii, teologii, metafizyce, prostocie i naiwności wiary w autorytet.

Nasze spektakle prezentujemy w Warszawie na scenie Mazowieckiego Instytutu Kultury, a na Mazowszu w ponad 20 regionalnych ośrodkach kultury, przede wszystkim w miejscowościach z utrudnionym dostępem do kultury. Staramy się aby nasze przedstawienia były dobrą alternatywą dla sztuki komercyjnej.

W bieżącym repertuarze mamy sześć spektakli, ale z każdym kolejnym sezonem rozszerzamy naszą ofertę, przygotowując własne przedstawienia lub współpracując z producentami zewnętrznymi.

halina rowicka jacek kawalec a mial byc cud fot rafal latoszek min

A miał być cud- spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej

występują: Halina Rowicka, Jacek Kawalec, Mikołaj Hertel (akompaniament), adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej

wojciech pszoniak

Belfer – monodram w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka (autor: Jean-Pierre Dopagne, przekład: Bogusława Frosztęga, reżyseria: Michał Kwieciński)

dorota landowska i andrzej mastalerz patrzą w obiektyw

Boże mój! – występują Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz (autor: Anat Gov, przekład: Agnieszka Olek, adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny)

GGfot. Jeremi Astaszow

Grace i Gloria - występują: Stanisława Celińska, Lucyna Malec, autor: Tom Ziegler; reżyseria: Bogdan Augustyniak

Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki - stoją obejmując się

Małe zbrodnie małżeńskie – występują Emilia Komarnicka-Klynstra i Redbad Klynstra-Komarnicki (autor: Eric Emmanuel Schmitt, przekład: Barbara Grzegorzewska, reżyseria: Marek Pasieczny).

Anna Wojton i Waldemar Obłoza - obok siebie, patrzą w obiektyw

Przyszedł mężczyzna do kobiety – występują Anna Wojton i Leon Charewicz/ Waldemar Obłoza (autor: Siemion Złotnikow, przekład Andrzej Wanat, opieka artystyczna: Jerzy Bończak).

Kontakt:
Agnieszka Daroch Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 31, 665 557 855.
Katarzyna Stanisławska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 52, 606 360 089.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl