przejdź do treści

27 marca | Pożegnanie z tytułem PROMIENIOWANIE. SCENY Z ŻYCIA MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE Teatr Mazowiecki

Ewa Wencel w spektaklu Promieniowanie Fot. Andrzej Wencel

Pożegnanie z tytułem

Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie

Monodram w wykonaniu Ewy Wencel

Autor: Jarosław Sokół | Scenografia: Wojciech Stefaniak | Kostiumy: Dorota Roqueplo | Muzyka: Tomasz Bajerski | Światło: Bartłomiej Kaczalski | Zdjęcia: Andrzej Wencel | Producenci: Ewa Wencel i Joanna Cywińska

Spektakl gościnny

Spektakl:
27 marca 2017 r. (Pn) 19:00

Teatr Mazowiecki | ul. Elektoralna 12

Czas trwania: 120 min. (1 przerwa)

Kup bilet
Bilety: 60/40 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Spotkanie z twórcami
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Ewą Wencel i autorem sztuki Jarosławem Sokołem.

Plakat spektaklu PromieniowanieSkłodowska-Curie jakiej nie znamy. Żona, matka, kochanka... kobieta z krwi i kości, z pasją i temperamentem, mająca odwagę żyć po swojemu, wbrew konwenansom i innym, wyprzedzająca swój czas. Poruszający portret wyjątkowej osobowości przedstawiony na tle niezwykłej epoki przełomu wieków.

W roli Marii Skłodowskiej-Curie Ewa Wencel – aktorka teatralna i filmowa, znana z głośnego, nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Plac Zbawiciela” Krzysztofa Krauzego i uwielbianego przez polskich widzów serialu „Czas honoru”.

Życiu i pracy Marii Skłodowskiej-Curie będziemy przyglądać się od nieoczywistej strony. Chcąc przybliżyć widzom postać tej dwukrotnej noblistki, zdrapiemy warstwę mitu, którym obrosła i przyjrzymy się kobiecie – jej pasji, jej miłości, jej zwycięstwom i porażkom.

Historia Marii Skłodowskiej-Curie jest też opowieścią o rzeczywistości przełomu XIX i XX wieku, o świecie, który był światem mężczyzn ...i o kobiecie, która tym światem zachwiała.

„Promieniowanie. Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie” to spektakl twórców „Czasu honoru” Jarosława Sokoła i Ewy Wencel oraz producentki spektaklu „Grace i Gloria” Joanny Cywińskiej.

Recenzje i zdjęcia: PROMIENIOWANIE Sceny z życia Marii Skłodowskiej-Curie Monodram Ewy Wencel Teatr Mazowiecki. Premiera 25 listopada 2015 r. >>

Fotoreportaż z pożegnania z tytułem. Fot. Rafał Latoszek

 

Teatr MazowieckiTEATR MAZOWIECKI jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury. Mieści się w Warszawie, przy ul. Elektoralnej 12, tel. 22 586 42 31, www.teatrmazowiecki.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl