przejdź do treści

23 lutego | THE WARSAW DIXIELANDERS Swing Club

The Warsaw Dixielanders Fot. Archiwum zespołu

The Warsaw Dixielanders
Swing Club

23 lutego 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Wykonawcy:

THE WARSAW DIXIELANDERS 

Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal)
Mariusz Wnuk (puzon)
Michał Pijewski (klarnet)
Marek Słomiński (banjo)
Andrzej Owczynnikow (kontrabas)
Jerzy Więckowski (perkusja)

Adam Ferch – autor koncepcji artystycznej i prowadzenie koncertu.

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty – Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów (Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych). W pierwszych składach grali: Roman Karwowski, Jerzy Rafałowicz, Andrzej SNAJPER Jastrzębski, Krzysztof Marszałek, Urszula Błaszczyńska, Edward Wiśniewski i inni.

Od roku 2011 zespół, w składzie: Jerzy Kuszakiewicz, Mariusz Wnuk, Michał Pijewski, Jerzy Więckowski, Ireneusz Kozłowski, Marek Słomiński, daje koncerty w klubach, i innych miejscach w całym kraju, predystynowanych do takiej muzyki.

Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.

Nagrana w roku 2012 płyta, wydana przez Agencję Impresaryjną "POTAM", jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności gatunku jazzu jakim jest "stary dobry jazz" (dixieland). Sponsorem płyty jest Związek Artystów Wykonawców STOART.

Podczas koncertu w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach cyklu Swing Club zespół wystąpi w składzie: Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal), Mariusz Wnuk (puzon), Michał Pijewski (klarnet), Marek Słomiński (banjo), Andrzej Owczynnikow (kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury
Koordynator: Piotr Mazur (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 586 42 35.

Kup bilet
Bilety: 20 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

 

Logotyp Związku Artystów Wykonawców StoartCykl współfinansuje
Związek Artystów Wykonawców STOART

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl