przejdź do treści

2 marca | MODEST MUSORGSKI „OBRAZKI Z WYSTAWY”. GRA MISCHA KOZŁOWSKI. Arcydzieła na fortepian

Mischa Kozłowski Fot. Anita Wąsik

Modest Musorgski Obrazki z wystawy. Gra Mischa Kozłowski
Arcydzieła na fortepian

2 marca 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

KONCERT

Mischa Kozłowski – fortepian

PROGRAM

Modest Musorgski

Obrazki z wystawy

Gnom
Stary zamek
Tuileries
Bydło
Taniec kurcząt w skorupkach
Samuel Goldenberg i Szmul
Rynek w Limoges
Katakumby
Chatka na kurzej stopce
Wielka brama w Kijowie

 WYKŁAD

dr Kacper Miklaszewski – muzykolog, dziennikarz muzyczny Programu II Polskiego Radia
Szkarada czy Arcydzieła

Po koncercie dyskusja z udziałem publiczności.

Mischa Kozłowski jest jednym z najciekawszych pianistów polskich młodego pokolenia, który od wielu lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin.

Do jego najważniejszych sukcesów konkursowych należą czołowe nagrody zdobyte podczas

  • Międzynarodowego Konkursu Pieśni Othmara Schoecka w Brunnen w Szwajcarii w duecie z sopranistką Danielą Ruth Stoll (2016)
  • Szwajcarskiego Konkursu Muzyki Kameralnej ORPHEUS w Bernie w Szwajcarii w duecie z wiolonczelistką Iloną Basiak (2015)
  • 1. Międzynarodowego Konkursu Kameralnego organizowanego przez Filharmonię Częstochowską im. B. Hubermana w duecie z Magdaleną Bojanowicz (2013),
  • 4. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Mykoły Łysenki w Kijowie na Ukrainie (2012)
  • 1. Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Fortepianem w Warszawie w duetach z wiolonczelistką Magdaleną Bojanowicz i skrzypaczką Maximą Sophią Sitarz (2012)
  • 9. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Darmstadt w Niemczech (2009)
  • Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie (2008)
  • 6. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Narvie w Estonii (2006).

Artysta zapraszany jest do wielu prestiżowych międzynarodowych projektów – występował podczas m.in. Kissinger Sommer w Bad Kissingen, Festspiele Europäische Wochen w Passau (Niemcy), NCPA May Festival w National Centre for the Performing Arts w Pekinie, Gulangyu Summer Music Week w Xiamen (Chiny), Chopin au Jardin du Luxembourg w Paryżu, International Festival Jeunes Virtuoses à Ennejma Ezzahra w Sidi Bou Said (Tunezja), Kyoto International Music Students Festival w Japonii, Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju, Malta Festival oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Filmu Transatlantyk w Poznaniu, UNSOUND Festival w Krakowie, Festiwalu Muzyka na szczytach w Zakopanem; występował także m.in. w siedzibie UNESCO w Paryżu, Zentrum Paul Klee i Konzerthaus Kultur-Casino w Bernie, Filharmonii Narodowej Ukrainy w Kijowie, Filharmonii Tallińskiej, jak również w Filharmonii Narodowej, Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie oraz wielu filharmoniach w Polsce.

Urodzony w 1989 roku w Gdyni, gdzie w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w klasie Julity Randazzo. W 1999 roku zapoczątkował współpracę z prof. Katarzyną Popową-Zydroń, pozostając pod jej opieką artystyczną do ukończenia gdyńskiej Szkoły Muzycznej II stopnia (2008). Następnie w latach 2008-2013 kształcił się w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego, a w zakresie kameralistyki pod kierunkiem prof. Macieja Paderewskiego, prof. Jerzego Marchwińskiego i prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Otrzymawszy w warszawskiej uczelni Dyplom z Wyróżnieniem, kontynuuje naukę w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii w klasie fortepianu prof. Tomasza Herbuta.

W lipcu 2014 roku, razem z Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik/Emilia Sitarz) i Joanną Dudą, nagrał album Unchained z utworami Juliusa Eastmana oraz Tomasza Sikorskiego, który wydanł Bôłt Records. Płyta została nagrodzona „Supersonic Award” magazynu „Pizzicato”, była także nominowana do International Classical Music Award 2015.

Za swoje osiągnięcia Mischa Kozłowski otrzymał wiele nagród i wyróżnień – do najważniejszych należą te przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, LYRA Stiftung, Rita Zimmermann Musik-Stiftung, Fondazione Pro Libertas et Humanitas Kasimir Bartkowiak, Dr. Pierre und Marie Spring-Tschanz Stiftung, Geert und Lore Blanken-Schlemper Stiftung, Dongsan Research Foundation, Bank Société Générale oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci w Warszawie.

Dr Kacper Miklaszewski (ur. 1949) – absolwent studiów pianistycznych w Konserwatorium im. Rimskiego-Korsakowa w Leningradzie (Petersburgu, 1974), studiował też w Szkole Muzycznej University of Illinois w Urbana-Champaign. W 1984 roku doktoryzował się w dziedzinie Teoria Muzyki w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W latach 2000-2010 wykładał Podstawy Psychologii Muzyki i prowadził Seminarium Krytyki Muzycznej w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako dziennikarz muzyczny współpracuje m.in. z „Ruchem Muzycznym” i Programem II Polskiego Radia.

Kup bilet
Bilety: 15 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Dorota Chotyńska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 58 64 226.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl