przejdź do treści

27 kwietnia | Trio Fryderyka Babińskiego - Swing Club

Swing Club: Irena Gałązka Fot. Materiały promocyjne

Trio Fryderyka Babińskiego
Swing Club

27 kwietnia 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Na program koncertu złożą się standardy jazzowe, muzyka swingowa, ale nie tylko. Zespół wykona również utwory bardziej współczesne, z gatunku smooth jazz, czy latin, oraz także kilka kompozycji leadera.

Wykonawcy:

Trio Fryderyka Babińskiego

Fryderyk Babiński /fortepian/
Jerzy Stelmaszczuk /kontrabas/
Stanisław Halat /perkusja/

oraz

Irena Gałązka /wokal/

Adam Ferch /prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej/

Swing Club: Fryderyk Babiński Fot. Materiały promocyjne

Fryderyk Babiński – pianista jazzowy, aranżer, kompozytor. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 1972 roku ukończył Wydział Reżyserii Dźwięku w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. W okresie studiów prowadził kwartet jazzowy, który w 1973 roku otrzymał nagrodę dziennikarzy. Napisał muzykę do kilku filmów. Przez 25 lat pracował w Dyrekcji Nagrań Polskiego Radia, realizując wszelkiego rodzaju nagrania, głównie jednak współpracując z Orkiestrą Polskiego Radia nie tylko jako realizator, ale też kompozytor i pianista. W 1987 roku występował z orkiestrą Polskiego Radia w Paryżu, grając w operze Georga Gershwina Porgy i Bess, a w następnym roku m.in. wykonał z tą samą orkiestrą w audycji „na żywo” Koncert F-dur tegoż kompozytora. Pracował też na statkach RCCL jako dyrektor muzyczny. Obecnie prowadzi studio nagrań w Zakładzie dla Niewidomych w Laskach, jednocześnie zajmując się aranżowaniem i komponowaniem. Współpracuje z chórem gospel w Konstancinie.

Swing Club: Irena Gałązka Fot. Materiały promocyjne

Irena Gałązka – wybitna wokalistka, która niemal całe swoje życie artystyczne spędziła poza granicami kraju, śpiewając w prawie całej Europie, USA i Kanadzie. Od niedawna na stałe występuje w kraju. Jest gwiazdą pierwszej wielkości, tak o niej mówi środowisko muzyczne. Jej doskonała technika, niepowtarzalna, wyjątkowa barwa głosu, ekspresja wokalna z jaką śpiewa, odzwierciedla się w reakcji publiczności.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Logotyp Związku Artystów Wykonawców StoartCykl współfinansuje
Związek Artystów Wykonawców STOART

 

Koordynator: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35.

Kup bilet
Bilety: 20 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl