przejdź do treści

18 maja | 3 urodziny Mazowieckiego Instytutu Kultury i koncert „Love Never Dies” – Wieczór musicalowy

Wieczór musicalowy: Agnieszka Przekupień Fot. Ruda Fotografia

3 urodziny Mazowieckiego Instytutu Kultury i koncert „Love Never Dies”
Wieczór musicalowy

18 maja 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Cykl Wieczór Musicalowy w Mazowieckim Instytucie Kultury dobiega końca. Na ostatnie spotkanie pozostał temat, który przewijał się przez wszystkie poprzednie koncerty, a wciąż jest go mało. Miłość! – główna bohaterka większości utworów, które są wykonywane. Ktoś może powie, że motyw jest już zgrany, ale obiecujemy – tylu nowości nie było chyba jeszcze w żadnym naszym programie, więc koncert podzielimy na dwie części z przerwą.

Wykonawcy:

Barbara Gąsienica Giewont /voc/
Agnieszka Przekupień /voc/
Maciej Nerkowski /voc/
Maciej Pawlak /voc/
gościnnie Jakub Wocial /voc/
Karina Komendera /fortepian/
Jan Stokłosa /wiolonczela/
Ewelina Kruk /taniec/
Santiago Bello /taniec/

Kup bilet

Bilety: 25 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

 

Wieczór musicalowy: Basia Gasienica Giewont Fot. Kacper Production

wieczór muscialowy: Maciej Nerkowski Fot. Michal Heller

Maciej Pawlak Fot. Paulina Binkiewicz

Wieczór musicalowy: Karina Komendera Fot. Ewa Łobaczewska

Santiago Bello Fot. Kinga KarpatiEwelina Kruk Fot. Dominik Kukliński

Jan Stokłosa Fot. Monika Liber

O wykonawcach:

Basia Gąsienica Giewont – wokalistka, aktorka teatralna i musicalowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Laureatka prestiżowych Festiwali Piosenki Polskiej (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Międzynarodowy Festiwal Edith Piaf – nagroda Grand Prix). Współpracowała z Adamem Sztabą przy albumie Moje pocieszenie Andrzeja Brandstattera, nagrała duet z Grzegorzem Turnauem na płycie Fabryka klamek, swojego głosu udzieliła także na płycie Krajobraz Rzeczy Pięknych Andrzeja Zaryckiego, śpiewając w gronie najwybitniejszych polskich wokalistów. Pracowała z Andrzejem Poniedzielskim przy projekcie muzycznym Wywar z przywar. Występowała jako gość specjalny czeskiego zespołu Čechomor, w trasach koncertowych w Czechach i na Słowacji. Zagrała między innymi w operze Jaś i Małgosia E. Humperdincka, wcielając się w rolę Jasia. Występowała w przedsięwzięciu Freddie Mercury rock-operowo. W musicalu Legalna Blondynka w reż. J. Józefowicza można ją zobaczyć w rolach Sereny lub Enid. W Warszawskim teatrze Rampa wciela się w rolę Królowej w muzycznym Show Rapsodia z Demonem, a także w spektaklu muzycznym dla dzieci Wanna Archimedesa pojawia się w roli Prymuski. Basia ma na swoim koncie trzy single promocyjne wraz z teledyskami, recital piosenek Andrzeja Zaryckiego Wylęgarnia snów.

Agnieszka Przekupień – wokalistka, aktorka scen muzycznych, polonistka, instruktorka wokalna, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Laureatka wielu najważniejszych festiwali, m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2013 w Koszalinie, laureatka III Nagrody 50. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Doświadczenie sceniczne zdobywa, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: główna rola w musicalu Dźwięki muzyki w Gliwickim Teatrze Muzycznym (reż. Maria Sartova, kier. muz. Wojciech Rodek), rola Marii Magdaleny w rock-operze Jesus Christ Superstar w Teatrze Muzycznym w Łodzi (reż. Zbigniew Macias, kier. muz. Jose Maria Florencio), rola Sereny w musicalu Fame w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie (reż. M. Gałaj), rola Roksany w musicalu Cyrano z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Żony Dentysty w spektaklu Ząb, zupa, dąb (reż. Piotr Kosewski) w Teatrze na Plaży w Sopocie (2015), udział w spektaklach: Przeleć mnie (reż. Dorota Kolak) i Rewia. Jutro będzie lepiej (reż. Piotr Kosewski) w Teatrze na Plaży w Sopocie (2015). Jesienią 2016 roku współpracowała z Teatrem Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu przy realizacji spektaklu uświetniającym Galę rozdania nagród „Angelus” (reż. Tomasz Man). Od lutego 2015 roku organizuje warsztaty musicalowe MUSICAMP w Kościelisku i Zakopanem dla dzieci i młodzieży. Agnieszka koncertuje w całej Polsce wraz z akompaniatorem i kompozytorem Ignacym Janem Wiśniewskim. Została zaproszona do udziału w cyklu recitali organizowanych przez Bogusława Sobczuka: Przed Premierą we Wrocławiu, Laureaci Studenckiego w Krakowie oraz Przedsmaki w Żninie. Od 2015 roku Agnieszka współpracuje w roli solistki z Piotrem Rubikiem. Nagrała z nim dwie płyty Pieśni szczęścia oraz oratorium Z powodu mojego Imienia i odbyła z nim trzy trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Maciej Nerkowski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Białymstoku, na kierunku wokalnym w klasie prof. V. Bieleckiej. W latach 2003–2008 odbył studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, uzyskując Dyplom z Wyróżnieniem. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami, kameralistami, reżyserami. Od 2000 roku wykonuje partie solowe zarówno w kraju, jak i za granicą, często podejmując się wykonań muzyki współczesnej. Brał także udział w festiwalach muzyki współczesnej, wśród nich: w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Perkusyjnej Crossdrumming Festival, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień w Warszawie oraz Festivalu Aujourd’hui Musiques w Perpignan, Flâneries Musicales w Reims oraz Festival Novelum w Tuluzie. W 2009 roku Artysta debiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (spektakl Lukrecja Borgia G. Donizettiego), by powrócić na jego scenę w operze I. Xenakisa – Oresteia. W 2010 roku zadebiutował natomiast partią Schaunarda w Cyganerii G. Pucciniego na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracował także z L.T.L. Opera Studio (Laboratorio Toscano per la Lirica) oraz Théâtre de L’Archipel w Perpignan. Obecnie kontynuuje współpracę z Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu. Na scenie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie wciela się w św. Sebastiana w spektaklu Ojciec. Współpracuje także z warszawskim Teatrem Rampa, gdzie gra Piłata w spektaklu Jesus Christ Superstar. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej występuje w musicalach Korczak Ch. Williamsa (jako Izak), Upiór w operze A. Lloyda Webbera (jako Richard Firmin) oraz Skrzypek na dachu J. Steina i J. Bocka (w rolach Perczyka i Mordki), a także w operach Traviata G. Verdiego (jako Baron) oraz Czarodziejski flet W.A. Mozarta (jako Papageno).

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008 r. tytułową rolą w musicalu Pinokio w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował jako Rolf Gruber w Dźwiękach Muzyki, Lucas Beineke w Rodzinie Addamsów, Lizander w spektaklu tanecznym I Have a Dream oraz w spektaklach Hair, High School Musical, Tarzan, Footloose, The Beatles and Queen i Kot w butach. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. Wampiry i Upiory, Karnawał latynoamerykański, Kiedy się miłość taka zdarzy, Oscarowe przeboje muzyki filmowej). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu Our House, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej Legalnej Blondynki, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w Rapsodii z Demonem z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze Jesus Christ Superstar w roli Piotra. Gościnnie wystąpił z Teatrem A w dwóch megawidowiskach: Exodus (rola Szemy) oraz Jonasz (jako Król Niniwy). Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym. Jest także saksofonistą, co chętnie wykorzystywane jest w produkcjach teatralnych i koncertach.

Karina Komendera – pianistka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Nagradzana stypendiami Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. W latach 2007-2009 stypendystka Gold Country Piano Institute w Californii-USA. Jako solistka i kameralistka koncertowała na scenach w Polsce, Austrii, Włoszech, Rumunii, Litwie, Rosji, Szwajcarii, Norwegii, Japonii i USA. Solistka spektaklu Chopin – an Impression, w którym zadebiutowała w 2010 r. na scenie Broadway La MaMa Theatre w Nowym Jorku. Pianistka orkiestry symfonicznej Opery i Filharmonii Podlaskiej, akompaniator i korepetytor wokalny. Saksofonistka Big-Bandu OiFP. Doktorantka. Wykładowca klas fortepianu i kameralistyki UMFC.

Jan Stokłosa - wiolonczelista, klawiszowiec, kompozytor i aranżer. Absolwent UMFC w Warszawie. Laureat konkursów solowych i kameralnych. Współtwórca muzyki do przedstawienia „Rozterki miłosne” wg Krakowiaków i Górali, zamówionej przez Teatr Wielki Operę Narodową z okazji 250-lecia powstania Teatru Publicznego. Spektakl wystawiany był na scenie kameralnej Opery Narodowej przy obsadzie przekraczającej 250 osób. Kierownik muzyczny i aranżer muzycznego show “Rapsodia z demonem” opartego w całości na muzyce legendarnej grupy Queen (Teatr Rampa). Jest także twórcą musicalowego widowiska “Broadway Exclusive” realizowanego z Jakubem Wocialem i Santiago Bello (premiera w Teatrze Polskim w Warszawie). W 2016 na zamówienie Europejskiego Centrum Kultury – Opery i Filharmonii Podlaskiej zaaranżował w całości muzykę Piotra Nazaruka do przedstawienia muzycznego dla dzieci „Kot w Butach” w reżyserii Bernardy Bieleni. W tym samym roku zaaranżował muzykę Przemysława Gintrowskiego na koncert “A jednak coś po nas zostanie”. Gala w wykonaniu orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej odbyła się w grudniu 2016 roku. Koncert był rejestrowany i transmitowany przez TVP1. W okresie świątecznym wykonał także dwie aranżacje kolęd na coroczny koncert w pelplińskiej katedrze, transmitowany przez TVP 2 (2016). Współtworzył muzykę do przedstawienia „Pożarcie królewny Bluetki”, a także koncertów „Święta w prezencie”. W 2013 roku zrealizował w warszawskim Teatrze Wielkim przedstawienie „IMPRESJE” oparte na piosenkach skomponowanych do zbioru wierszy „Zoo” Jana Brzechwy. W maju 2015 roku na zamówienie międzynarodowego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie stworzył 2 suity orkiestrowe z muzyką Krzysztofa Komedy i Andrzeja Markowskiego – koncert w wykonaniu NOSPR zarejestrowała TVP. Obecnie Jan Stokłosa pracuje nad muzyką do przedstawienia „Sen nocy letniej” zamówioną przez Teatr Wielki Operę Narodową w Warszawie (planowana premiera czerwiec 2017), a także, jako kierownik muzyczny, przygotowuje musical „Kobiety na skraju załamania nerwowego” wg P. Almodovara, którego premiera odbędzie się w październiku 2017 roku w warszawskim teatrze Rampa.

Santiago Bello - naukę baletu rozpoczął pod okiem Lenity Lindell, głównej tancerki Baletu Narodowego Finlandii. Następnie otrzymał stypendium na dalszą naukę w Centrum Choreograficznym na Teneryfie i dołączył do Ballets de Tenerife. Zdobył I miejsce w konkursie w balecie klasycznym i II w konkursie Perspektywy Młodych (Arona, Teneryfa). W Las Palmas de Gran Canaria uczył się od mistrzów, takich jak: Elisabeth Lopez (Compañia Nacional de Bailado, Portugalia), Maria Eulate (Carmen Roche), Anatol Janowsky i Carmen Robles (Centrum Choreograficzne Las Palmas de Gran Canaria). Zdał egzaminy z baletu klasycznego w National Assocation of Teachers of Dancing oraz w Konserwatorium Tańca Maria de Avila w Madrycie. Od 2013 roku tworzy choreografię dla cyklu Broadway Street the Show, musicalu RENT, Rapsodii z Demonem, BROADWAY EXCLUSIVE oraz do JESUS CHRIST SUPERSTAR.

Ewelina Kruk - tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka wydziału choreografii Białoruskiego Państwowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. Na codzień związana z teatrem Rampa w Warszawie jako tancerka, Ministerstwem.Kultury.Fizycznej @oh lala i Yoga Beat Studio jako pedagog/ instruktor. Pracowala m. in. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w spektaklach "Upiór w Operze", " Zemsta Nietoperza", teatrze Syrena w Warszawie: "Kariera Nikodema Dyzmy", teatrze Rampa w Warszawie: "Musicalove", "BroadwayStreet- the Show", "Rapsodia z demonem", "Jesus Christ Superstar", "Broadway Exclusive", teatrze muzycznym w Lublinie, Białoruskim teatrze muzycznym w Mińsku, teatrze tańca współczesnego " Menada" jako choreograf i tancerka. Współpraca przy produkcjach telewizyjnych w Polsce (m.in."Jaka to melodia" 2016 jako choreograf i tancerka, "Super starcie" 2014, "Twoja twarz brzmi znajomo" 2015) i na Białorusi ("Ya Poyu" 2011, "Ya Poyu2" 2012, " EUROVIZJA" 2012). Pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzu, gimnastyki artystycznej, fit baletu w Polsce (m. in. Społeczne Ognisko Baletowe w Lublinie, Oh Lala, Yoga Beat Studio, Samo Centrum Wszechświata) i za granicą (szkoła choreografii współczesnej " Menada" na Białorusi, Academia de Danza On Stage w Meksyku). Choreograf Międzynarodowych Spotkań Baletowych w Polsce i w Belgii, 2010-2012.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl