przejdź do treści

25 maja | Old Metropolitan Band. Swing Club

Old Metropolitan Band Fot. Materiały promocyjne

Old Metropolitan Band

Swing Club

25 maja 2017 r. (Cz) 19:00 | Mazowiecki Instytut Kultury

Old Metropolitan Band należy do grona najbardziej lubianych formacji prezentujących stary, dobry jazz – dixieland. Usłyszymy m.in. utwory z ostatniej płyty: Sweet Georgia Brown, St. Louis Blues, Summertime, Sway, Georgia On My Mind, Route 66.

Wykonawcy:

Ryszard Kopciuch-Maturski /bg, voc/
Tadeusz Oferta /bjo, voc/
Ryszard Kwaśniewski /vl, voc/
Adam Góralczyk /tb, voc/
Wiktor Kierzkowski /dr, voc/
Ela Kulpa /voc/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej.

Old Metropolitan Band – niekonwencjonalny zespół jazzowy, który od czasu powstania w 1968 roku do dzisiaj fascynuje pełną temperamentu muzyką, nie tylko w Polsce, ale także poza granicami kraju. Na początku lat siedemdziesiątych był laureatem większości konkursów jazzowych w Europie i szybko awansował do grona najbardziej ulubionych formacji prezentujących stary, dobry jazz – dixieland.

Po latach istnienia, krakowska grupa nic nie straciła ze swojej przysłowiowej witalności i tryskającego energią drive'u. Do dziś pozostaje grupą, na koncerty której przychodzi chętnie kilka pokoleń słuchaczy, nie tylko fanów jazzu. Muzyczne podróże po całym świecie, czarne płyty (nagrywane w Niemczech i w Polsce), płyty CD (w tym złota za album Jambalaya), udział w filmach fabularnych, audycjach telewizyjnych, festiwalach jazzowych – to dorobek OMB w ciągu czterdziestu dziewięciu lat jego dotychczasowej działalności, od Moskwy przez Europę po Hawanę. Dzięki eksperymentom z innymi gatunkami muzyki zespół wypracował sobie unikatowy, oryginalny styl pozwalający wyróżniać go wśród innych.

Niekonwencjonalny jest też jego repertuar: od standardów jazzu tradycyjnego, poprzez znane evergreens, takie jak Route 66, Hit the Road Jack, Summertime, Bel Ami, Midnight in Moscow, aż po ujazzowioną przez siebie wersję Forelle Franza Schuberta. OMB tworzy muzykę inspirowaną światem, którego już nie ma. Nowoorleański klimat tradycyjnego jazzu w utworach grupy przenika się nawzajem z nutą swojską, bliską każdemu pokoleniu słuchaczy.

Podczas koncertu w Mazowieckim Instytucie Kultury Old Metropolitan Band zaprezentuje m.in. utwory z ostatniej płyty: Sweet Georgia Brown, St. Louis Blues, Summertime, Sway, Georgia On My Mind, Route 66.

Organizator: Mazowiecki Instytutu Kultury

Koordynator: Piotr Mazur (MIK) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 35.

Logotyp Związku Artystów Wykonawców StoartCykl współfinansuje
Związek Artystów Wykonawców STOART

 

 

Kup bilet
Bilety 20 zł

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl