przejdź do treści

24 października, Warszawa | Rusza Mazowiecka Akademia Dziedzictwa – pierwszy wykład "Mazowsze-Warszawa-Mazowsze. Z dziejów wzajemnych regionu i metropolii " - dostępny w technice streamingu

Mazowiecka Akademia Dziedzictwa jest nowatorskim programem badawczym i popularyzatorskim, poświęconym Mazowszu jako odrębnemu i słabo jeszcze rozpoznanemu regionowi kulturowemu i artystycznemu.

Dzięki tematycznym wykładom i wycieczkom do wybranych, najciekawszych zabytków i miejsc związanych z wybitnymi artystami i ludźmi kultury uczestnicy zapoznają się z najnowszym stanem wiedzy na dany temat. Poznają też europejskie i regionalne związki tych zjawisk. Uwaga wykładowców skupi się również na omówieniu kontekstów ekonomicznych, historycznych i społecznych, ze wskazaniem podobnych zjawisk za granicą. Mazowsze, pozostające wciąż w cieniu Warszawy, czeka i zasługuje na odkrycie i docenienie.

Najbliższe wykłady:

24 października 2017 r. (Wt) 10:00

Mazowsze-Warszawa-Mazowsze. Z dziejów wzajemnych regionu i metropolii.

Wykładowca: dr hab. Michał Wardyński

Zapraszamy na bezpośrednią transmisję z pierwszego wykładu, która rozpocznie się 24 października o 10:00. Obraz dostępny na naszej stronie internetowej oraz na profilu fb/Mazowiecki Instytutu Kultury

28 listopada 2017 r. (Wt) 10:00

Klasycyzm „stanisławowski” i „kongresowy”. Odmieniony pejzaż Mazowsza.

Wykładowca: prof. Andrzej Pieńkos

W ramach głoszonych wykładów planujemy wycieczki tematyczne realizowane na terenie województwa mazowieckiego.

UWAGA: Dwa pierwsze wykłady będą bezpośrednio dostępne tylko dla słuchaczy Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale każdy będzie mógł ich wysłuchać bezpośredniej transmisji z sali wykładowej, za pośrednictwem internetu (technika streamingu). Link do transmisji podamy niebawem.

Zapraszamy do komputerów i urządzeń mobilnych!

portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego autorstwa Marcello Baciarellego

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl