przejdź do treści

W styczniu 2018 r. opublikujemy materiał „ZOBACZMY CO W MIKu! Raport z badań na temat potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących”

grafika reklamowaW styczniu 2018 r. opublikujemy materiał „ZOBACZMY CO W MIKu! Raport z badań na temat potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących”

Celem raportu jest identyfikacja preferencji i potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących. Chcemy również rozpoznać strategie promowania wydarzeń do nich skierowanych oraz dowiedzieć się jaki jest faktyczny pejzaż oferty kulturalnej, której odbiorcami są osoby z dysfunkcją wzroku, a także poznać bariery utrudniające im szeroko pojęte uczestnictwo w kulturze.

Raport będzie zawierał rekomendacje pomocne w tworzeniu, planowaniu i efektywnej promocji oferty kulturalnej dla osób niewidomych i słabowidzących, które mamy nadzieję, będą służyły nie tylko MIK, ale wszystkim instytucjom kultury zainteresowanym dostępnością.

Materiał ZOBACZMY CO W MIKu! Raport z badań na temat potrzeb kulturalnych osób niewidomych i słabowidzących powstaje w efekcie kontynuowania prac nad badaniem potrzeb i preferencji kulturalnych osób z niepełnosprawnościami, podjętych w 2016 roku, a których zwieńczeniem był raport Głusi i słyszący – otwarte kultury i przestrzeń dialogu? Tym razem zajęliśmy się potrzebami osób niewidomych i słabowidzących.

Spodziewany termin publikacji raportu – styczeń 2018 r.

Kontakt i informacje: Natalia Roicka (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 25.

Więcej informacji na temat realizowanych w MIK badań mazowieckieobserwatorium.pl   >>>

RAPORT UKAZAŁ SIĘ !!!

Do pobrania: pełny tekst Raportu w formacie PDF  >>

strona tytułowa raportu

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl