przejdź do treści

28 listopada, Opinogóra | „Smykofonia na Mazowszu”

dziewczynka przy kontrabasie fot małgorzata kalicinska

Smykofonia na Mazowszu. Koncerty dla melomaluszków

28 listopada (środa) 11:00 | Opinogóra, Muzeum Romantyzmu, ul. Zygmunta Krasińskiego 9 (koncert specjalny)

Koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 - 5 lat, dla rodziców i dziadków.

Smykofonia zaprasza rodziny z melomaluszkami od marca 2017 roku, już po raz szósty na Mazowszu, na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. W kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego realizujemy koncerty tego bardzo wartościowego, edukacyjnego projektu. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem dla rodzin, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki. Oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Koncerty Smykofonii z powodzeniem odbywają się od 2011 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, obecnie Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich. W ostatnich latach uzyskiwał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncerty o podobnym charakterze organizowane są  m.in. w Londynie, Berlinie i Bydgoszczy. W marcu br. rozpoczęliśmy sezon kolejnej edycji Smykofonii na Mazowszu w pięciu ośrodkach: Grójcu, Radomiu, Aninie, Siedlcach i Sokołowie Podlaskim. W kwietniu dołączył do naszej smykofonicznej sieci Nowy Dwór Mazowiecki. W czerwcu po raz pierwszy zagraliśmy w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Druga odsłona projektu ruszyła 7 października 2017 r.

Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator MIK: Małgorzata Kalicińska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 58 64 227.
Partner: Sinfonia Varsovia.
Współorganizatorzy: Nowodworski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach, Sokołowski Ośrodek Kultury, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Grójecki Ośrodek Kultury, Łaźnia - Radomski Klub środowisk Twórczych i Galeria, Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

Wstęp biletowany

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl