przejdź do treści

18 grudnia, Warszawa | TRIO KONOP/SZYMANOWSKI/AFANASJEW – Swing Club

TRIO KONOP/SZYMANOWSKI/AFANASJEW

18 grudnia 2017 r. (Pn) 19:00 | Warszawa, ul. Świętojerska 5/7 (siedziba Instytutu Wzornictwa Przemysłowego)

TRIO KONOP/SZYMANOWSKI/AFANASJEW
Adela Konop /śpiew/
Maciej Afanasjew /skrzypce/
Karol Szymanowski /bass vibe/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

TRIO KONOP/SZYMANOWSKI/AFANASJEW jest wynikiem poszukiwań niestandardowego brzmienia jaki daje połączenie głosu, skrzypiec oraz wibrafonu. Ten niecodzienny skład pozwala na poszerzenie wachlarza brzmień i niestandardowe podejście do dobrze znanych standardów muzyki jazzowej. Zespół specjalizuje się w przedstawianiu polskich przebojów lat '80 w nowej, świeżej odsłonie.

w czerwonej sukni adela konop

Adela Konop – wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata, kociarrra. Pisze o sobie: „Z muzyką związana jestem od wczesnego dzieciństwa. Śpiewam odkąd pamiętam. Od 6 do 13 roku życia grałam na skrzypcach, jednak śpiewanie zawsze było mi bliższe. Już jako nastolatka wiedziałam, że chcę związać swoją przyszłość z muzyką rozrywkową. Brałam udział w warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską, Magdalenę Ptaszyńską, czy Grażynę Łobaszewską – mój największy wokalny autorytet. Po drodze wystąpiłam w kilku konkursach, m.in. „Kryształowa Nuta” w Lidzbarku Warmińskim (Grand Prix), „Soundtrack” w Łomży (I m-ce), czy „Maratonie Piosenki Osobistej” w Świeciu (I m-ce jako zespół Adelibanda). Doświadczenie sceniczne zdobywałam również w telewizyjnych programach muzycznych takich jak „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music” (z zespołem Adelibanda) oraz „Mam Talent” (z zespołem Adelibanda). Od 2015 roku jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończyłam wokalistykę jazzową w klasie dr Joanny Żółkoś–Zagdańskiej. Poszukując własnego stylu chętnie eksperymentuję z materią muzyczną. Uwielbiam szeroko pojęty jazz, soul, muzykę etniczną a także brzmienia alternatywne, przestrzenne z dużą ilością elektroniki. Nieustannie odkrywam w sobie nowe możliwości, lubię „bawić się” głosem. „Wyśpiewuję siebie” poprzez improwizację, co daje mi duże poczucie wolności. Śpiew poza tym, że jest moim sposobem na życie, jest przede wszystkim moją największą pasją i terapią na rzeczywistość ;-)”.

gran na skrzypcach

Maciej Afanasjew – skrzypek i kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec jazzowych oraz kompozycji i aranżacji. Studiował również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu oraz New York Jazz Academy. Współpracował z czołowymi polskimi i zagranicznymi muzykami. Występował w większości krajów Europy, USA i Chinach grając m.in. na: EFG London Jazz Festival 2014, II Międzynarodowym Festiwalu Skrzypiec w Toruniu 2016, XXVI Vilnus Jazz Festival, Delemont Jazz Days 2013, Northeast Jazz Festival 2014, VII Letnia Akademia Jazzu, I Śląski Festiwal Jazzowy, Handelsbeurs Festival 2013 /Ghent/, Art Rock Festival 2014 /Würzburg/, Bydgoska Akademia Jazzu (edycje: I, II, III, V), V Drums Foozje, IV Festiwal Chrześcijańskie Granie, X Mózg Festiwal w Bydgoszczy, 27th Leeds International Film Festival, VI International Festival of the Aegean, XVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w Gniewie, Gdyńskie Impresje Muzyczne 2013, Rzeka Muzyki 2014 /Bydgoszcz/.
Wykłada w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Gdańsku. W 2011 roku prowadził klasę skrzypiec oraz big band podczas XLI Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. Maciej Afanasjew jest autorem Pasaży jazzowych na skrzypce oraz Quo vadis. Transkrypcje partii solowych Zbigniewa Seiferta wydanych przez Wydawnictwo Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

na wibrafonie gra karol szymanowski

Karol Szymanowski – czołowy polski wibrafonista jazzowy, kompozytor, aranżer, pedagog. Studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym oraz w Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa, którą ukończył z wyróżnieniem. Jest laureatem wielu nagród na jazzowych konkursach w Polsce i Europie. Prowadzi ożywioną działalność koncertową głównie na polu muzyki jazzowej, lecz także współpracuje z zespołami bluesowymi i grupami wykonującymi muzykę etniczną. Dzięki stworzonej przez siebie, sześciopałkowej technice gry na wibrafonie, może wykonywać gatunki muzyczne wcześniej dla wibrafonistów niedostępne. Dlatego koncertuje głównie w duetach i triach, gdzie najlepiej można wyeksponować nowatorskie aspekty tej techniki, ze szczególnym uwzględnieniem akompaniamentu. Jest autorem pomysłu rozszerzenia skali wibrafonu poprzez połączenie go z najniższą oktawą marimby, co dzięki współpracy z francuską firmą Bergerault, zaowocowało powstaniem instrumentu Bass Vibe. Wszystkie te doświadczenia opisał w książkach Sześciopałkowa technika gry na wibrafonie – metoda Karola Szymanowskiego (2007) i Struktury akordowe w grze wibrafonisty jazzowego – czterodźwięki (2011). Oprócz stałej pracy w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Karol Szymanowski prezentuje swą technikę i prowadzi działalność pedagogiczną na festiwalach i kursach perkusyjnych na całym świecie. Gra na instrumentach firmy Bergerault, pałkami Karol Szymanowski firmy Vibrawell.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Piotr Mazur (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 586 42 35.

Uwaga!
Koncerty Swing Clubu odbywają się w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Warszawa, ul. Świętojerska 5/7.

Kup bilet
Bilety: 25 zł

Bezpośrednia sprzedaż biletów
w „Kiosku kultury”
ul. Krakowskie Przedmieście 7
Czynny codziennie 10:00-20:00.

kiosk kultury noc 03 min

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl