przejdź do treści

29 stycznia, Warszawa | „The Warsaw Dixielanders” Swing Club

the warsaw dixielanders fot archiwum zespolu min

THE WARSAW DIXIELANDERS
Swing Club

29 stycznia 2018 r. 19:00 | Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7

Wykonawcy:
Jerzy Kuszakiewicz /trąbka, wokal/
Mariusz Wnuk /puzon/
Michał Pijewski /klarnet, wokal/
Marek Słomiński /banjo/
Robert Kuduk /kontrabas/
Jerzy Więckowski /perkusja/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej.

Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.

Zespół The Warsaw Dixielanders powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty - Mariusza Wnuka i grupy warszawskich jazzmenów, wywodzących się z wielu byłych i obecnych zespołów, m.in. Vistula River Brass Band, Asocjacja Hagaw, Blues Fellows, Gold Washboard i innych. W pierwszych składach grali: Roman Karwowski, Jerzy Rafałowicz, Andrzej SNAJPER Jastrzębski, Krzysztof Marszałek, Urszula Błaszczyńska, Edward Wiśniewski i inni.

Obecny skład zespołu: Jerzy Kuszakiewicz (trąbka, wokal), Mariusz Wnuk (puzon), Michał Pijewski (klarnet, wokal), Marek Słomiński (banjo), Robert Kuduk (kontrabas), Jerzy Więckowski (perkusja).

Zespół daje koncerty w klubach i innych miejscach w całym kraju predystynowanych do takiej muzyki.

Na repertuar zespołu składają się znane standardy jazzowe oraz przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej okresu przed- i powojennego.

W roku 2012 zespół nagrał płytę, sponsorowaną przez Związek Artystów Wykonawców STOART. Została ona wydana przez Agencję Impresaryjną POTAM. Nagranie to stanowi próbę przybliżenia szerokiej publiczności gatunku jazzu, jakim jest stary dobry jazz - dixieland. Taki też zabrzmi na koncercie Swing Club w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koncerty Swing Clubu wspiera: Związek Artystów Wykonawców STOART    stoart male dociete

Koordynator MIK: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35.

Kup bilet
Bilety: 25 zł

Muzycy stoją przy samochodzie Warszawa

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl