przejdź do treści

Ogłaszamy nabór wniosków do Mazowieckiego Funduszu Teatralnego „Mój Teatr”, programu wspierającego edukacyjno-artystyczne działania teatralne – termin do 16 lutego

grafika mazowieckiego funduszu teatralnego

Nabór trwał do 16 lutego 2018 r. 

Mazowiecki Instytut Kultury otwiera nabór do pierwszej edycji programu MAZOWIECKIEGO FUNDUSZU TEATRALNEGO „MÓJ TEATR”. Jest to regionalny, wieloletni program wspierający edukacyjno-artystyczne działania teatralne.

Program adresowany jest do osób zainteresowanych prowadzeniem edukacyjno-artystycznych zajęć teatralnych z dziećmi i młodzieżą, do przedstawicieli wszystkich środowisk zainteresowanych edukacją kulturalną: samorządowców, organizacji pozarządowych, osób zarządzających publicznymi i niepublicznymi podmiotami kultury, lokalnych aktywistów, artystów i edukatorów, nauczycieli, animatorów kultury i twórców oddolnych inicjatyw kulturalnych i społecznych. Bezpośrednimi odbiorcami programu będą jego uczestnicy: instruktorzy teatralni (animatorzy kultury, nauczyciele, bibliotekarze i inni chętni) oraz uczestnicy zajęć – dzieci i młodzież szkolna (szkoły podstawowe i średnie).

Program ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych, w które włączają się lokalne organizacje i grupy nieformalne.

Program będzie realizowany w dwóch obszarach:

- cyklu bezpłatnych warsztatów przeznaczonych dla animatorów kultury z Mazowsza, jak również dla osób, które są zainteresowane prowadzeniem zajęć teatralnych dla dzieci i młodzieży
- realizacji projektów zajęć teatralnych (wsparcie merytoryczne i finansowe)

Podejmowane działania powinny się odnosić się do dzieci i młodzieży zamieszkałej w małych miejscowościach, powinny prowadzić do realnego, długofalowego wzmocnienia edukacji artystyczno-teatralnej dzieci i młodzieży województwa mazowieckiego.

Szczegóły w Regulaminie (do pobrania poniżej)

DOKUMENTY DO POBRANIA w formacie doc i pdf:

Regulamin.DOC  >>
Regulamin.PDF  >>

Formularz APLIKACJA – Trening Szkoleniowy (załącznik nr 1).DOC  >>
Formularz APLIKACJA – Trening Szkoleniowy (załącznik nr 1).PDF  >>

Formularz PROJEKT – Grupa Teatralna (załącznik nr 2).DOC  >>
Formularz PROJEKT – Grupa Teatralna (załącznik nr 2).PDF  >>

Zgłoszenia do programu należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 lutego 2018r.

e-mailem na adres:
a.mizińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz w formie papierowej z wymaganymi podpisami na adres:
Mazowiecki Instytut Kultury, 00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 5/7

 

UWAGA!
Wymagane jest nadesłanie zgłoszeń w formie elektronicznej i papierowej. Za datę dostarczenia uważa się datę wpływu na wskazany adres. Zgłoszenia, które wpłyną po tym terminie nie będą podlegać ocenie. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych materiałów.

Organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Meritum

Kontakt: Anna Mizińska (MIK), tel. 22 586 42 14, a.mizińTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl