przejdź do treści

Do 2 marca, Warszawa | Dawid Szafrański „Podgląd”, Galeria XX1

Tworzone przeze mnie obrazy, kreowane sytuacje i anektowaną przestrzeń opieram na wspólnych kontekstach rzeczywistości świata mediów i ich relacji z człowiekiem.

ludzka twarz na ciemnym tle

Dawid Szafrański Podgląd

7 lutego – 2 marca 2018 r. | Galeria XX1
Wernisaż
: 6 lutego (Wt)  18:00

W realizowanych przeze mnie pracach artystycznych interesują mnie relacje między rzeczywistością, w której funkcjonujemy z obiektami, przedmiotami, znakami, a światem wirtualnym, w którym wysuwam na pierwszy plan obraz ruchomy i jego ewolucję. Tworzone przeze mnie obrazy, kreowane sytuacje i anektowaną przestrzeń opieram na wspólnych kontekstach rzeczywistości świata mediów i ich relacji z człowiekiem. Realizowane przeze mnie obrazy wideo są dla mnie przestrzenią godną eksploracji, zestawianą z obiektami realnymi. Jednocześnie przestrzenie ruchomego obrazu w odpowiednim zestawieniu treści stają się uzupełnieniem przestrzeni, w której są prezentowane. Granice ekranu − odtwarzanych projekcji nie ograniczają się tylko do wyznaczonych czterech linii tworzących kształt prostokąta, czy inny kształt. Wnętrze ekranu to świat, który podpowiada nam, nasza wyobraźnia, oraz adaptacja języka obrazu ruchomego.

     Dawid Szafrański

Dawid Szafrański – urodzony w Gorzowie Wielkopolskim (1980). Studia na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu w latach 2001-2006. Dyplom z Wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych, obecnie pracuje jako Adiunkt w 7. Pracowni Rzeźby na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (kierownik Pracowni – prof. Jacek Jagielski). W 2013 roku zrealizował pracę doktorską pt.: Obiekt i obraz ruchomy – wzajemne przenikanie się obszarów a przestrzeń publiczna (promotor – prof. Jacek Jagielski, recenzenci – prof. Sławomir Brzoska, prof. Ryszard Ługowski). Realizowane prace i działania obejmują obszar społeczno-socjologiczny oraz problematykę współczesnych mediów. Artysta zajmuje się rzeźbą, instalacją i video art.

Kurator i aranżer wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, organizator plenerów, warsztatów, członek Brygady Pigmaliona, Komisarz Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego (2015, 2017). Laureat Medalu Młodego Pozytywisty – 2012 r. Założyciel i kurator Galerii Sztuki Współczesnej Magiel w Wielichowie – 2016 r. Obecnie mieszka i pracuje w Wielichowie i Poznaniu.

Wstęp wolny

Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchu

instalacja wiszące przed ścianą

Galeria XX1GALERIA XX1 działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, Al. Jana Pawła II 36 | Czynna: wt.-śr., pt., 11:00-17:00; czw., 13:00-19:00; sob., 11:00-15:00, www.galeriaxx1.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl