przejdź do treści

26 lutego, Warszawa | „Tribute To Georg Gershwin” Racing Team Swing – Swing Club

Zespół gra swing łącząc tradycję z nowoczesnością, wykonując kompozycje Cole Portera, Caunta Basiego, Franca Fostera. Muzycy to znakomitości polskiego jazzu.

trzech muzyków grających na instrumentach blaszanych

Tribute To Georg Gershwin
Racing Team Swing | Swing Club

26 lutego 2018 r. (Pn)  19:00 | Instytut Wzornictwa Przemysłowego, ul. Świętojerska 5/7

Wykonawcy:

REACING TEAM SWING

Adam Kupiec /trąbka/
Andrzej Piela /puzon/
Janusz Kwiecień /klarnet, saksofon/
Robert Barczyński /gitara/
Wiktor Zydroń /fortepian/
Jerzy Stelmaszczuk /gitara basowa/
Stanisław Pietrzyk /perkusja/

Adam Ferch – prowadzenie koncertu, autor koncepcji artystycznej

RACING TEAM SWING to kontynuacja zespołu Modern Dixieland założonego w 2010 roku przez gitarzystę i bandżystę Roberta Barczyńskiego. Większość obecnych członków zespołu Racing Team Swing grało w Modern Dixieland. Pierwszy koncert Racing Team Swing po zmianie nazwy zespołu odbył się w listopadzie 2016 roku na warszawskich Bielanach. W zespole większość grających stanowią znakomitości polskiego jazzu. To muzycy nie tylko znani i cenieni w Polsce, ale też poza jej granicami.

Znakomitości polskiego jazzu - muzycy nie tylko znani i cenieni w Polsce, ale też poza jej granicami.

Na koncercie z cyklu Swing Club zespół zaprezentuje się w następującym składzie: Adam Kupiec – trąbka (przygodę z jazzem rozpoczął w 1960 r.), Andrzej Piela – puzon (doskonały instrumentalista, legenda polskiego jazzu), Janusz Kwiecień – saksofon, klarnet (wybitny saksofonista i klarnecista, zdobywca Złotej Tarki w 1977 r.), Robert Barczyński – gitara (założyciel zespołu), Wiktor Zydroń – fortepian (zdobywca III miejsca w konkursie pianistów jazzowych w Polsce), Jerzy Stelmaszczuk - gitara basowa, Stanisław Pietrzyk – perkusja.

Zespół gra nowoczesny swing, łącząc tradycję z nowoczesnością, m.in. kompozycje C. Portera, C. Basiego, F. Fostera, Warena i innych znakomitych twórców z ery swingu. Podczas koncertu zespół zaprezentuje stworzony w 2017 roku program, zatytułowany Tribute To George Gershwin.

Koordynator MIK: Piotr Mazur, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 35.

Bilety: 25 zł 

Koncerty Swing Clubu wspiera: Związek Artystów Wykonawców STOART     stoart male dociete

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl