przejdź do treści

Do 25 lutego | Konkurs dla partnerstw Kultura-Oświata w Kulturalnych Edukatorach!

Otwieramy nabór wniosków w konkursie na realizację projektów dla dzieci i młodzieży w województwie mazowieckim!

Wnioski mogą składać partnerstwa łączące sektor oświaty z sektorem kultury.

Maksymalna kwota dofinansowania to 10 000 zł.

Nabór  trwa do 25 lutego.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 2 marca.

Nagrodzimy 8 projektów. Zwycięskim partnerstwom zapewnimy indywidualne konsultacje projektów jeszcze przed rozpoczęciem działań oraz weekendowy cykl warsztatów.

zajęcia warsztatowe fot Krzysztof Gajewski

Zasady obowiązujące w Konkursie:

  • Czas realizacji projektów: marzec – sierpień 2018 r.
  • Projekt nie może być realizowany na terenie Warszawy, ani poza województwem mazowieckim.
  • Instytucje/organizacje/osoby fizyczne działające na terenie Warszawy są zobowiązane do nawiązania partnerstwa z instytucją/organizacją/osobą fizyczną z regionu.
  • Zwycięskie partnerstwa będą zobowiązane do uczestnictwa w weekendowych warsztatach 16-18 marca 2018  r. oraz indywidualnych konsultacji projektowych.
  • W konkursie mogą startować zarówno uczestnicy projektu z 2016 i 2017 roku jak i osoby, które dotychczas nie brały w nim udziału.

Jak przystąpić do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy zapoznać się z Regulaminem oraz wypełnić Formularz aplikacyjny (dokumenty do pobrania poniżej), podpisać go przez obie osoby zawiązujące partnerstwo, zeskanować i wysłać skan w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 25 lutego 2018 r. włącznie.

W formularzu należy opisać pomysł na projekt z zakresu edukacji kulturowej (tematyka dowolna), wraz z harmonogramem realizacji oraz kosztorysem do 10 000 zł.

Jakie są kryteria oceny wniosków?

Kryteria oceny aplikacji konkursowych są szczegółowo opisane w Regulaminie konkursu.

Zapraszamy do udziału i prosimy o składanie wniosków!

DO POBRANIA:

Regulamin  >>
Formularz aplikacyjny  >>
Przykładowy Formularz aplikacyjny  >>

Kontakt:

Natalia Roicka, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 25.
Katarzyna Lindner; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 45.
Agata Roman, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 22 586 42 07

 

Sektory kultury i oświaty realizują wspólne cele, ale są odrębnymi światami. Trzeba budować pomosty, dlatego, że zarówno oświata i kultura wychowują przyszłe pokolenia. Chodzi nam o to, aby nauczyciel nie tylko „doprowadzał” dzieci do instytucji kultury, i na tym kończyła się jego rola, ale aby współpraca szła dalej

– o projekcie „Kulturalni Edukatorzy” dla partnerstw osób związanych zawodowo z kulturą i oświatą, w którym szkoły i nauczyciele współpracują z instytucjami kultury lub artystami indywidualnymi mówiła w Radiu dla Ciebie Katarzyna Lindner z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy >>

w studiu radia dla ciebie Katarzyna Lindner

 

Czym jest projekt Kulturalni Edukatorzy wyjaśniają w filmie jego koordynatorki

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl