przejdź do treści

18 marca, Sokołów Podlaski | Spektakl finałowy Warsztatów Teatru Ruchu „Inspiracje”

Zdjęcia ze spektaklu finałowego, udostępnione przez Sokołowski Ośrodek Kultury

 

 

Od 17 lutego 2018 r. w Sokołowie Podlaskim twają warsztaty Teatru Ruchu "Inspiracje". Wiodącą formą sztuki jest pantomima ukierunkowana na polepszenie warsztatu aktorskiego i stworzenie spektaklu powarsztatowego. 18 marca o godz. 18:00 w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl finałowy.

Warsztaty obejmują m.in. komedię, dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, pracę aktora z rekwizytem, pracę aktora z kostiumem, podstawy pisania etiud teatralnych, używanie elementów muzycznych, improwizację, teatr fizyczny a także elementy improwizacji, performersu i site specific. Każdemu ze spotkań, oprócz części praktycznej, towarzyszą pokazy wideo prezentujące fragmenty spektakli i różne techniki wybitnych twórców pantomimy i teatru ruchu.

Warsztaty prowadzi Bartłomiej Ostapczuk – aktor-mim, autor reżyserii i choreografii przedstawień teatru pantomimy.

plakat inspiracji

Staramy się nauczyć ludzi myślenia ciałem. A przede wszystkim nauczyć tych, którzy normalnie być może nie przyszliby do studia teatralnego, nie przyszliby do miejsca gdzie takie rzeczy się odbywają. Z tej prostej przyczyny, że nie do końca wiedzą czym jest pantomima. Dajemy szansę wszystkim tym, którzy chcą spróbować czegoś nowego, przeżyć przygodę życia
mówi o projekcie Magdalena Chabros z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Po ostatniej, piątej sesji Inspiracji uczestnicy wystawią spektakl powarsztatowy, złożony ze stworzonych przez nich etiud. Zapraszamy 18 marca 2018 r.

Udział w Inspiracjach jest bezpłatny.

Główny organizator: Mazowiecki Instytut Kultury.
Współorganizacja: Sokołowski Ośrodek Kultury.

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 04.

grupa młodych osób na scenie

 

w trakcie zajęć na scenie

Zdjęcia pochodzą z witryny Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Tak wyglądały początki...

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl