przejdź do treści

"Mazowsze dla Syrii" – koło Palmiry powstanie szkoła im. Janusza Kusocińskiego. Możesz pomóc!

Edukacja jest jedyną szansą na lepszą przyszłość dla tysięcy najmłodszych, których dzieciństwo przebiega pod wojennym ostrzałem. Bez dostępu do edukacji będą straconym pokoleniem.

Prosimy o udział zbiórce środków na odbudowę szkoły w Yabrud, mieście koło starożytnej Palmiry. Inicjatorem akcji jest Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które odpowiedziało na prośbę JE Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs, w którego diecezji znajduje się szkoła.

Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez Niemców w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polska i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.

W akcję Mazowsze dla Syrii, w ramach której będą zbierane fundusze na budowę szkoły w Yabrud, zaangażowali się również: Caritas Polska, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z Mazowsza.

Więcej o akcji Mazowsze dla Syrii na stronie organizatora  >>

 

plakat przedstawiający narysowane dzieci

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl