przejdź do treści

Laureaci 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich 2018 – wyniki i fotogaleria

Laureatami 18. MFTA-y zostali 
w kategorii zespołów dziecięcych: I Nagroda – Teatr A Co!, II Nagroda – Teatr Mała Rękawiczka, III Nagroda – Teatr Inspiracje 
w kategorii zespołów młodzieżowych: I Nagroda – Teatr Rękawiczka, II Nagroda (równorzędnie) Teatr przy Fabryczce oraz Teatr Scene 
GRAND PRIX otrzymał Teatr V.
 

Oficjalne dokumenty prac jury są dostępne poniżej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z finału autorstwa Wiktora Zaborowskiego.

 

TEATRY DZIECIĘCE

 

Troglodyci są wśród nas – Teatr STONOGA

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Szlaban – Teatr MAŁA RĘKAWICZKA

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Przez dziurkę od klucza – Dziecięcy Teatr Amatorski NIEWIDZIALNI

młodzi aktorzy na scenie

 

Zakurzona królewna – Teatrzyk FIGIEL-EK

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Pani Lampa – Teatr A CO!

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Kraina śpiochów – Teatr WYOBRAŹNI

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Wszystkie smoki o tym wiedzą – Teatr Dziecięcy DRAMMA-MIA

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Ble – Teatr MAŁA REMIZA

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Gimnastyka dla języka – Teatr INSPIRACJE

młodzi aktorzy na scenie

 

Czarny łabędź – Teatr SCENA – gość festiwalu

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

młodzi aktorzy na scenie

 

Laureaci w kategorii zespołów dziecięcych.

laureaci kategorii zespołów dziecięcych

 

 

TEATRY MŁODZIEŻOWE

 

Szczęściara – TEATR przy FABRYCZCE

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Bajki dla zakręconych – Szkolny Teatr OCZY-WIŚCIE

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Dziób w dziób – Grupa teatralna REMIZA

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Bogowie sobotniej nocy – Teatr SCENE

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Czarownice z Salem – Teatr RĘKAWICZKA

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Na białym księciu koń – remake Legalnej Blondynki – Teatr V

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

JURORZY - Leszek Zduń, Sławomir Krawczyńki, Joanna Moro

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Ogłoszenie werdyktu – przegląd grup młodzieżowych – od lewej: Burmistrz Miasta Garwolin – Tadeusz Mikulski; Dyrektor CSiK w Garwolinie – Jarosław Kargol, Dyrektor MIK – Izabela Bednarczyk; jury: Joanna Moro, Sławomir Krawczyński, Leszek Zduń.

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Laureaci w kategorii zespołów młodzieżowych.

laureaci młodzieżowi na scenie

 

 

WARSZTATY PANTOMIMY BARTŁOMIEJA OSTAPCZUKA

 

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

W NIEMYM KINIE, SPEKTAKL TEATRU MIMO

 

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

młodzieżowi aktorzy na scenie

 

Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.

W Festiwalu mogą uczestniczyć wszystkie teatry dziecięce i młodzieżowe Mazowsza. Konkurs odbywa się w dwóch grupach wiekowych:

  • teatry dziecięce (szkoła podstawowa)
  • teatry młodzieżowe (gimnazjum i liceum)

Warunkiem udziału jest prezentacja dowolnej formy teatralnej poza kabaretem, trwającej do 40 minut.

Podstawą zgłoszenia jest nadesłanie wypełnionej Karty zgłoszenia (do pobrania poniżej)

Zgłoszenia należy przysyłać, w zależności od miejsca zamieszkania, na adres podany w Regulaminie (do pobrania poniżej).

Termin zgłoszenia finalistów upływa 31 maja 2018 r.

 

Finał 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich odbędzie się 14-15 czerwca 2018 r. w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury, ul. Nawodna 1.

Wstęp wolny.

grafika abstrakcyjna

 

 

 

PRZEGLĄD FINAŁOWY - PROGRAMLAUREACI MFTA 2018 - PROTOKÓŁ JURY

14 CZERWCA
Przegląd grup dziecięcych

g.   9.00 –   9.35         - Przez dziurkę od klucza NIEWIDZIALNI Dziecięcy Teatr Amatorski

autor – Krystyna Siesicka; reżyseria – Anna Filochowska; muzyka z Kabaretu
Starszych Panów

g.   9.45 –   9.55         -  oficjalne otwarcie MFTA

g.   9.55 – 10.15         - Szlaban  – Teatr MAŁA RĘKAWICZKA

autor, reżyser – Izabela Rękawek; scenariusz - Izabela Rękawek i zespół; opracowanie muzyczne – Bartosz Rękawek; scenografia, choreografia – Teatr Mała Rękawiczka

g. 10.35 – 11.00           -  Troglodyci są wśród nas Teatr STONOGA

autor – Maria Terlikowska; reżyseria, scenariusz, scenografia, choreografia

opracowanie muzyki – Barbara Szmulik

g. 11.15 – 11.45        - Zakurzona Królewna  – Teatrzyk FIGIEL-EK

autor – Piotr Rowicki; reżyseria – Anna Owczarczyk; muzyka – Leszek Owczarczyk
scenografia - zespół

g. 12.00 -  12.35        - Pani Lampa – Teatr A CO!

autor – Malina Prześluga; reżyseria, scenografia, choreografia  – Ela Pienkowska

g. 12.35 -  14.00        -   PRZERWA (posiłek)

g. 14.00 -  14.30        - Kraina śpiochów TEATR WYOBRAŹNI

autor – Marta Guśniewska; reżyseria, scenariusz, scenografia, choreografia, opracowanie muzyki - Bartosz Pietrzyk

g. 14.50 – 15.30        - Wszystkie smoki o tym wiedzą Teatr Dziecięcy DRAMMA-MIA

scenariusz – Izabela Degórska; reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne
-  Mariola Strus

g. 15.45 -  16.15        - BleTeatr MAŁA REMIZA

autor – Malina Prześluga; reżyseria, scenariusz, muzyka – Anna Kutkowska

g. 16.25 – 16.40        - Rady czarodziejki Śmieszki – Teatr CZARY-MARY

autor, scenariusz – Dorota Dankowska; reżyseria, choreografia – Anna Staniszewska;
scenografia – Anna Staniszewska z zespołem

g. 17.00 - 17.30         - Gimnastyka dla języka – Teatr INSPIRACJE    

reżyseria – Halina Filemonowicz na podstawie tekstów Małgorzaty Strzałkowskiej,
reżyseria – Halina Filemonowicz, opiekun grupy – Halina Filemonowicz, Magda Donoch

18.00 – gość Festiwalu Teatr SCENACzarny łabędź

g. 19.00                – ogłoszenie wyników

 

15 CZERWCA
Przegląd grup młodzieżowych

g. 9.00 – 9.45                             - Szczęściara – TEATR przy FABRYCZCE

autor – Mirosław Wierzbowski, reżyseria- Monika Kisła; scenografia,
wybór muzyki – zespół

g. 10.00 – 10.10                        -  oficjalne otwarcie MFTA

g. 10.10 – 10.40                        - Bajki dla zakręconych Szkolny Teatr OCZY-WIŚCIE

autor; reżyseria – Anna Purzycka, Monika Bielecka; scenariusz – Władysław Sikora;

scenografia - Anna Purzycka, Monika Bielecka, Piotr Kozak; opracowanie muzyczne
- Anna Purzycka, Marcin Wardak, Szymon Łapiński

g. 11.05 – 11.40                        Bogowie sobotniej nocy - Teatr SCENE

autor; scenariusz – Sebastian Równy; reżyseria – Wojciech Ługowski;
scenografia – Wojciech Sałek; choreografia – zespół

g. 11.50 – 12.30                        - Dziób w dziób Grupa teatralna REMIZA

autor – Malina Prześluga; reżyseria; scenariusz; scenografia;
opracowanie muzyczne – Anna Kutkowska; choreografia - zespół

g. 12.50  – 13.35                       - Czarownice z Salem – Teatr RĘKAWICZKA

autor – Artur Miller; reżyseria, scenariusz - Izabela Rękawek;
choreografia, scenografia – Teatr Rękawiczka;  
opracowanie muzyczne – Bartosz Rękawek

g. 13.35 – 15.00                        PRZERWA OBIADOWA

g. 15.00 – 15.30                        - Na białym księciu koń – remake Legalnej Blondynki – Teatr V

tłumaczenie wraz z modyfikacjami Legalnej Blondynki Heather Hach – Julia Biardzka;

reżyseria, scenografia - Wiktoria Wonschik;
opracowanie muzyczne – Wiktoria Wonschik, Dawid Szwejkowski

g. 15.55 – 16.30                       - Bóg  – Teatr MASKA

autor – Woody Allen; reżyseria, scenariusz, choreografia – Ewa Wiśniewska, Sylwia Kowalczyk, Ewa Pierzchała

g. 17.00 – 18.00        - warsztaty pantomimy – prowadzący Bartek Ostapczuk            

g. 18.00                        - ogłoszenie werdyktu

g. 19.30                        - gość Festiwalu – Teatr MIMO - W niemym kinie – spektakl plenerowy

skan dokumentu

dokument jury

                                                                                          Garwolin, 15 czerwca 2018 r.

PROTOKÓL Z POSIEDZENIA JURY

18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich

przeprowadzonego w dniach 15 czerwca 2018 roku
w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

finał zespołów dziecięcych

Jury w składzie:

Joanna Moro, Sławomir Krawczyński
Leszek Zduń – przewodniczący jury

w dniu 14 czerwca 2018 roku obejrzało i oceniło prezentacje dziesięciu teatralnych zespołów dziecięcych, zakwalifikowanych w wyniku eliminacji do finału 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich i postanowiło przyznać następujące nagrody:

I NAGRODĘ w wysokości 1.700 PLN (słownie: jeden tysiąc siedemset złotych)

dla Teatru A CO! za spektakl Pani Lampa

II NAGRODĘ w wysokości 1.000 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych)
dla Teatru MAŁA RĘKWICZKA za spektakl Szlaban

III NAGRODĘ w  wysokości 800 PLN (słownie: osiemset złotych) 

dla Teatru INSPIRACJE za spektakl Gimnastyka dla języka

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Mazowiecki Instytut Kultury

JURY:

Joanna Moro                     Sławomir Krawczyński                                               Leszek Zduń

 

                                                                                                     Garwolin, 15 czerwca 2018 r.

PROTOKÓL Z POSIEDZENIA JURY

18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich

przeprowadzonego w dniach 15 czerwca 2018 roku
w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

finał zespołów młodzieżowych

Jury w składzie: Joanna Moro, Sławomir Krawczyński
Leszek Zduń – przewodniczący jury

w dniu 15 czerwca 2018 roku obejrzało i oceniło prezentacje szesciu teatralnych zespołów młodzieżowych, zakwalifikowanych w wyniku eliminacji do finału 18. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich i postanowiło przyznać następujące nagrody:

GRAND PRIX w wysokości 3.000 PLN (słownie: trzy tysiące złotych) dla
Teatru V za spektakl Na białym księciu koń  - remake Legalnej Blondynki

oraz

I NAGRODĘ w wysokości 1.500 PLN (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych) dla
Teatru RĘKAWICZKA za spektakl Czarownice z Salem

dwie równorzędne II NAGRODY w wysokości po 1.000 PLN (słownie: jeden tysiąc złotych) dla Teatrów:

TEATRU przy FABRYCZCE za spektakl Szczęściara

SCENE za spektakl Bogowie sobotniej nocy

Nagroda Grand Prix została fundowaną przez Burmistrza Miasta Garwolin
Tadeusza Mikulskiego.

Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Mazowiecki Instytut Kultury.

JURY:

Joanna Moro                 Sławomir Krawczyński                                     Leszek Zduń 

Organizatorzy:

Mazowiecki Instytut Kultury
Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Ostrołęckie Centrum Kultury
Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii. Konopnickiej w Ciechanowie
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Łochowie
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
 

Kontakt: Anna Mizińska (MIK), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 022 586 42 14; 601 664 198. 

 

Anna Mizińska, koordynator MFTA

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl