przejdź do treści

20 zł ! - nasze książki i płyty w promocyjnych cenach

Tanio, jak w taniej księgarni:

  • Książki z serii „Przewodniki subiektywne” i „Mazowiecka Akademia Książki”
  • Płyty i multimedia
  • Katalogi wystaw plakatu i grafiki.

Zapraszamy do naszej księgarni internetowej po zakupy w cenach promocyjnych.

Za 20 złotych – czasem mniej, rzadko więcej! – kupisz w www.mazowieckaksiazka.pl

Wśród wydawnictw Mazowieckiego Instytutu Kultury, znajdują się przede wszystkim publikacje o kulturze, sztuce, tradycji i historii Mazowsza oraz Warszawy, podzielone na serie wydawnicze: Mazowiecka Akademia Książki, Tradycja Mazowsza. Przewodniki subiektywne, Odkrywanie Tradycji Mazowsza, Tradycje Kulinarne Mazowsza, czteropłytowe wydawnictwo Chopin Multimedialny oraz nagrania z Muzyką Świata.

 

kawa przewodnik ciechanowski 2 min

Seria Tradycja Mazowsza. Przewodniki subiektywne to nietypowe przewodniki. Pisane z myślą o osobach zainteresowanych małą historią – nie mniej ciekawą niż ta znana ze stron szkolnych podręczników, tworzone dla czytelników poszukujących indywidualnego oblicza kulturowego, pokazują Mazowsze wielu tradycji i wielu źródeł. Publikacje Tradycji Mazowsza są pomocne w pracy ośrodków kultury, szkół i bibliotek, gdyż zawierają unikatową wiedzę o najbliższych małych ojczyznach. Na każdy tytuł składają się szkice o dziejach historycznych, specyfice etnograficznej, noty poświęcone wybranym miejscowościom, informacje o twórcach ludowych i obyczajach. Obfitość fotografii dopełnia wartości publikacji.

 

Mazowiecka Akademia Książki to konkurs na publikacje o historii, tradycji i kulturze Mazowsza, w tym Warszawy. W ramach konkursu nagradzane był tytuły, których wydanie – ze względu na ich niekomercyjny charakter – byłoby trudne bez dofinansowania. Efektem projektu jest zbiór wartościowych książek poświęconych ziemi mazowieckiej.

piwne mazowsze min

 

okładka książki

www.mazowieckaksiazka.pl

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl