przejdź do treści

18 marca, Warszawa | DLA DZIECI: Warsztaty plastyczne i spotkanie z książkami – „Polsko-czeska wiosna literatury dla dzieci”

Zapraszamy dzieci i rodziców na niezwykłe spotkania z pięknymi książkami czeskiego wydawnictwa Baobab i polskiego Dwie Siostry oraz na warsztaty plastyczne. Gościem specjalnym będzie czeska autorka książek dla dzieci Olga Černa.

ilustracje z książki

Polsko-czeska wiosna literatury dla dzieci

18 marca 2018 r. (Nd)  12:00-16:00 | Dom Spotkań z Historią

W programie:

  • czytanie fragmentów książki Nowe ucieszki Cieszka w autorskiej interpretacji aktora Michała Domańskiego przy akompaniamencie muzycznym Jakuba Buchnera
  • zabawa w tworzenie graficznego ogrodu z ilustratorką Ewą Stiasny
  • niezwykła loteria, w której każdy wygrywa, połączoną z podróż do dalekich krajów w obrazach Miroslava Šaška.

12:00–13:00 Prezentacja wydawnictw Baobab i Dwie Siostry

13:00–14:30 Z czego cieszy się Cieszko? Spotkanie z książką Nowe ucieszki Cieszka i warsztaty plastyczne dla dzieci (6-10 lat) z ilustratorką EWĄ STIASNY.

14:30-16:00 Loteria Poznaj świat! Spotkanie z książkami Miroslava Šaška i warsztaty oraz gra dla dzieci (6-12 lat) z Ewą Volfovą z czeskiego wydawnictwa Baobab.

Wszystkie zajęcia w Domu Spotkań z Historią (ul. Karowa 20, Warszawa)

Wstęp wolny, ale konieczne są zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

okładka książki o paryżu

okładka książki o nowym jorku

okładka książki o rzymie

okładka książki o wenecji

fragment książki z ilustracjami

Wydarzenia odbywają się w ramach Polsko-Czeskiej Wiosny Literatury 2018, której organizatorami są Mazowiecki Instytut Kultury, Czeskie Centrum w Warszawie i Instytut Polski w Pradze.

WIĘCEJ O PROJEKCIE >>

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl