przejdź do treści

22 kwietnia, Grójec, Kozienice, Radom | Smykofonia na Mazowszu

dorośli, dzieci i muzycy

Smykofonia na Mazowszu. Koncerty dla melomaluszków

22 kwietnia 2018 r. (niedziela) 10:00 | Grójec, Grójecki Ośrodek Kultury, ul. Piłsudskiego 3

22 kwietnia 2018 r. (niedziela) 13:00 | Kozienice, Kozienicki Dom Kultury, ul. Warszawska 29

22 kwietnia 2018 r. (niedziela) 16:30 | Radom, Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, ul. S. Żeromskiego 56

 

Koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 - 5 lat, dla rodziców i dziadków.

Projekt Smykofonia to koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, dziadków, wujków oraz cioć. W 2018 roku, już po raz siódmy na Mazowszu, zapraszamy rodziny z melomaluszkami na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. W kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego realizujemy koncerty tego wartościowego, edukacyjnego projektu Violetty Łabanow, uhonorowanego m.in. Nagrodą Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl i Gwarancją kultury kanału TVP Kultura w roku 2013 rok. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem dla rodzin, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki.

Oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Koncerty Smykofonii z powodzeniem odbywają się od 2011 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich w ostatnich latach uzyskiwał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncerty o podobnym charakterze organizowane są m.in. w Londynie, Berlinie i Bydgoszczy. W lutym 2018 roku rozpoczął się kolejny sezon artystyczny Smykofonii na Mazowszu we współpracujących już z nami w ubiegłym roku ośrodkach: Anin, Grójec, Nowy Dwór Mazowiecki, Opinogóra, Radom, Siedlce, Sokołów Podlaski, oraz po raz pierwszy w Kozienicach i Pionkach, które w tym roku dołączyły do naszego muzycznego cyklu. Druga odsłona projektu planowana jest po letnich wakacjach w październiku 2018 r.

Organizator: Fundacja Muzyka jest dla wszystkich, Mazowiecki Instytut Kultury

Partner: Sinfonia Varsovia
Współorganizatorzy:

Nowodworski Ośrodek Kultury
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze
Biblioteka Publiczna Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy
Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Sokołowski Ośrodek Kultury
Grójecki Ośrodek Kultury
Kozienicki Dom Kultury
Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria

Koordynator MIK: Małgorzata Kalicińska, tel. 22 586 42 27, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wstęp biletowany

dwoje dzieci przy bębnie

chłopiec ogląda gitarę

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl