przejdź do treści

19 kwietnia, Warszawa | Film the Book - zapisz się

kolorowe grzbiety książek

Film the Book to projekt, który ma połączyć świat wydawców ze światem filmowców. Pilotażowa edycja wydarzenia odbędzie się 19 kwietnia 2018 r. w warszawskim Kinie Kultura. Wydarzenie rozpocznie się o 10:00 rano panelem dyskusyjnym pt. Dobre praktyki współpracy wydawców z producentami, czyli jak skutecznie nabyć prawa do bestselleru.

Plan wydarzenia:

 • 10:00 – 10:15 (15 min)
  Przywitanie gości, wprowadzenie
 • 10:15 – 11:15 (60 min)
  Panel dyskusyjny Dobre praktyki współpracy wydawców z producentami, czyli jak skutecznie nabyć prawa do bestselleru
  Goście: Ewa Bolińska-Gostkowska - Redaktor, Foreign Rights Manager (Wydawnictwo Znak); Elżbieta Kalinowska – Dyrektor ds. Wydawniczych (Grupa Wydawnicza Foksal).
 • 11:15 – 11:30  (15 min)
  przerwa kawowa
 • 11:30 – 13:00 (90 min)
  Case study Praca nad adaptacją w praktyce, czyli jak z sukcesem zamienić słowo na obraz
  Goście: Jarosław Sawko, Damian Nenow, Katarzyna Jarzyna – Jeszcze dzień życia (Platige Films);
  Wojciech Stuchlik, Magdalena Nieć, Mariusz Palej – Za niebieskimi drzwiami (TFP).
 • 13:00 – 13:30 (30 min)
  przerwa lunchowa
 • 13:30 – 14:30 (60 min)
  Sesja pitchingowa, część I
 • 14:30 – 14:45 (15 min)
  przerwa kawowa
 • 14:45 – 15:45 (60 min)
  Sesja pitchingowa, część II
 • Zamknięcie wydarzenia, zaproszenie do spotkań
 • 16:00 – 17:00 (60 min)
  Spotkania one-to-one przy stolikach

Gospodarzami eventu są Justyna Sobolewska i Błażej Hrapkowicz.

Wydarzenie kierowane jest do producentów, scenarzystów, reżyserów, wydawców, agentów literackich i pisarzy. Zapraszamy również przedstawicieli mediów.

Zapisy na wydarzenie kończą się już w najbliższy piątek, 13 kwietnia. Zgłoszenia należy wysyłać pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorem Film the Book jest Mazovia Warsaw Film Commission działający w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury. Partnerami wydarzenia są Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Informacji udziela Ada Bogdziewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  tel. 22 586 42 58.

Film the Book ma połączyć świat wydawców ze światem filmowcówW ramach wydarzenia wysłuchamy wykładu na temat dobrych praktyk nabywania praw do adaptacji książek i wzorców zza granicy. Z case study dowiemy się o modelach współpracy filmowców z literatami i procesie pisania scenariuszy adaptowanych. Film The Book ma jednak przede wszystkim ułatwić polskim filmowcom zapoznanie się z najnowszymi (jak również niewydanymi jeszcze) propozycjami rynku wydawniczego. Stąd najważniejszym punktem wydarzenia będą pitchingi najciekawszych tytułów przed branżą filmową. Po wystąpieniach wydawców odbędą się spotkania one-to-one z producentami i innymi zainteresowanymi potencjalną współpracą. Więcej informacji na MAZOVIA WARSAW FILM COMMISSION  >>

plakat z programem wydarzenia

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl