przejdź do treści

Na potrzeby Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej ogłaszamy nabór na: Operatorów Regionalnych, Pełnomocnika, kandydatów do Rady Ekspertów

Mazowiecki Instytut Kultury oraz partner społeczny Federacja Mazowia, w związku z rozpoczęciem Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej (MPEK), działając na podstawie Uchwały Nr 32/18 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z 28 marca 2018 r. ogłaszają nabór na:

Operatorów Regionalnych MPEK

Przewidujemy realizację projektów w ramach MPEK w następujących subregionach woj. mazowieckiego: radomskim, płockim, siedleckim, ostrołęcko - ciechanowskim, okołowarszawskim (Warszawa wraz z obszarem metropolitalnym). Pod pojęciem „subregion” rozumiemy ww. powiaty oraz powiaty z nimi sąsiadujące z obszaru woj. mazowieckiego. Szukamy podmiotów publicznych oraz niepublicznych, które posiadają udokumentowane praktyczne doświadczenie w inicjowaniu i realizacji projektów w dziedzinie edukacji kulturalnej i animacji kultury oraz posiadają potencjał kadrowy, instytucjonalny, organizacyjny i merytoryczny pozwalający na pełnienie roli operatora subregionalnego i współorganizację wydarzeń (w tym konferencji inaugurującej projekt).

Pełnomocnika MPEK

Szukamy osoby, która posiada kompetencje teoretyczne oraz udokumentowane praktyczne doświadczenie w inicjowaniu i realizacji projektów w dziedzinie edukacji kulturalnej i animacji kultury. Ponadto kandydaci powinni wykazać się kompetencjami komunikacyjnymi, umiejętnością mediacji, umiejętnością wystąpień publicznych w oparciu o przygotowane we własnym zakresie prezentacje multimedialne, a także dobrą organizacją pracy. Wymagamy też znajomości funkcjonowania publicznego i niepublicznego sektora kultury.

Kandydatów do Rady Ekspertów MPEK

Zadaniem ekspertów w pierwszym pilotażowym roku funkcjonowania Programu będzie udział w pracach Rady Ekspertów MPEK pod kierownictwem Pełnomocnika MPEK, wsparcie doradcze MIK, Operatora Regionalnego MPEK oraz podmiotów kultury „w terenie” w wybranym subregionie woj. mazowieckiego w inicjowaniu i realizacji przedsięwzięć z dziedziny edukacji kulturalnej.

MAZOWIECKI PROGRAM EDUKACJI KULTURALNEJ to wieloletni program mający wesprzeć merytorycznie i organizacyjnie podmioty publiczne i niepubliczne w obszarze edukacji kulturalnej i animacji kultury w województwie mazowieckim. Inicjatorem programu jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Głównym podmiotem zarządzającym – Operatorem Głównym – jest Mazowiecki Instytut Kultury.
DO POBRANIA: Szczegóły dotyczące naborów oraz dokumenty Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej >>

 

Koordynatorzy projektu:

Mazowiecki Instytut Kultury: Marcin Śliwa, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 586 42 50.
Federacja Mazowia: Karol Wittels Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

niebieska plansza z napisem mazowiecki program edukacji kulturalnej

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl