przejdź do treści

21 maja, Sokołów Podlaski | Krzysztof Książek - Koncert muzyki polskiej

Wystąpi laureat I Nagrody, Grand Prix i Nagrody Specjalnej w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim we Lwowie.

krzysztof książek - profil na ciemnym tle

Krzysztof Książek - Koncert muzyki polskiej

21 maja 2018 r.  (Pn)  18:00 | Sokołów Podlaski, Sokołowski Ośrodek Kultury – Galeria DOM, ul. Wolności 27

KRZYSZTOF KSIĄŻEK urodził się w 1992 roku. Był uczestnikiem III etapu XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zdobywając dwie nagrody pozaregulaminowe.

Od 2005 roku kształci się pod okiem prof. Stefana Wojtasa, najpierw jako uczeń Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie, a później jako student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie kontynuuje studia podyplomowe w klasie Arie Vardiego w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hanowerze. Zdobył wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym I Nagrodę, Grand Prix i Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworów Fryderyka Chopina podczas X Konkursu Pianistycznego im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku (2008); I Nagrodę, Grand Prix i Nagrodę Specjalną w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim we Lwowie (2010); II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Ignacego Jana Paderewskiego w American Paderewski Piano Competition w Los Angeles (2013); I Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2013); III Nagrodę w Concours International de Piano de l’Orchestre Philharmonique du Maroc (Rabat i Casablanca, 2016); I Nagrodę w IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam (Poznań 2017). Występował m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, na XVIII Międzynarodowym Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych Silesia w Katowicach oraz na II Festiwalu Premia Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Koncertował również w Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Szwajcarii, RPA, Stanach Zjednoczonych, Polsce, we Francji, Włoszech, na Słowacji i Węgrzech.

Jest stypendystą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Pro Musica Bona i programu stypendialnego Młoda Polska. W 2014 roku wyróżniony został również Stypendium Krystiana Zimermana.

W kręgu zainteresowań artysty znajduje się również kameralistyka, w której zakresie kształcił się pod kierunkiem Kai Danczowskiej, Justyny Danczowskiej i Sławomira Cierpika. Występuje w duecie fortepianowym ze swoją żoną Agnieszką Zahaczewską-Książek.

W 2016 roku ukazała się płyta CD z Koncertem e-moll Chopina, który artysta wykonał wraz z Santander Orchestra pod dyrekcją José Maria Florêncio. W 2017 r. została wydana solowa płyta Krzysztofa Książka z utworami Chopina. Artysta jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

Organizator: Sokołowski Ośrodek Kultury
Współorganizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator MIK:
Dorota Chotyńska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 58 64 226.

Bilety: Bezpłatne wejściówki dostępne w punkcie informacji Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

krzysztof książek na wprost

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl