przejdź do treści

Noc Muzeów 2018 w Muzeum Sue Ryder: 200 lat Rogatek Mokotowskich - 19 maja

Skąd wzięła się nazwa ulicy Bagatela? Gdzie było lotnisko mokotowskie? – dowiesz się na wystawie.

grafika reklamowa z widokiem fasady muzeum

Noc Muzeów 2018 w Muzeum Sue Ryder

Wystawa specjalna: 200 lat Rogatek Mokotowskich. Historia pl. Unii Lubelskiej

Muzeum Sue Ryder jest poświęcone brytyjskiej działaczce charytatywnej, założycielce Fundacji Sue Ryder, która wybudowała w Polsce 30 domów opieki, organizowała wyjazdy wypoczynkowe dla kilku tysięcy byłych więźniów obozów koncentracyjnych, a także przysyłała transporty darów.

Muzeum mieści się w zabytkowej Rogatce Mokotowskiej. Z okazji 200. rocznicy powstania rogatek została przygotowana, specjalnie na Noc Muzeów, wystawa na temat historii Placu Unii Lubelskiej.

Co to był Wał Lubomirskiego i jakie znaczenie miał dla Warszawy? Skąd wzięła się nazwa ulicy Bagatela? Gdzie znajdowały się stacje końcowe kolejek wąskotorowych - grójeckiej i wilanowskiej? Dokąd dojeżdżał pierwszy tramwaj elektryczny? Gdzie były wyścigi konne i lotnisko mokotowskie? Kiedy został odsłonięty Pomnik Lotnika i jakie były jego losy? Tego wszystkiego dowiesz się, odwiedzając nasze muzeum w sobotę 19 maja 2018 r. w godz. 18-24. Na wystawie będzie można obejrzeć stare fotografie i ilustracje oraz archiwalne plany Warszawy. Zapraszamy.

Informacja nadesłana

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl