przejdź do treści

5 czerwca w Galerii Porczyńskich świętowaliśmy zakończenie roku akademickiego Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zagrał również zespół Plateau.

img ilustr

5 czerwca w Galerii Porczyńskich świętowaliśmy zakończenie roku akademickiego Mazowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W uroczystości udział wzięło ponad 400 słuchaczek i słuchaczy, którzy na przełomie 2017 i 2018 roku uczęszczali na zorganizowane zajęcia i wykłady.

Wyróżniono trzy najbardziej aktywne słuchaczki, które niejednokrotnie wykazywały się inicjatywami i wielkim zaangażowaniem w działania MUTW. W ramach podziękowania Dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury Pani Beata Polaczyńska wręczyła wyróżnionym paniom dyplomy i specjalne upominki.

Wszystkim biorącym udział w uroczystości czas umilił zespół Plateau ze swoim recitalem muzycznym. Niełatwo było sprostać wymagającym gustom słuchaczy. Artyści jednak umiejętnie oczarowali widownię, zarówno niezwykłym wokalem Michała Szulima, jak i mistrzowską grą dwóch gitarzystów: Karola Kowalczyka i Marcina Lizaka. Repertuar także spełnił oczekiwania publiczności, angażując ją do wspólnego śpiewania niezapomnianych piosenek Marka Grechuty. Zespół zaprezentował także kilka własnych kompozycji, które spotkały się z dużą aprobatą widzów.

Mazowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku powołano w styczniu 2002 r. jako program edukacyjno-kulturalny Mazowieckiego Instytutu Kultury. Jest on adresowany do ludzi starszych, którzy, nie pracując już zawodowo, mają potrzebę realizacji swoich pasji i zainteresowań twórczych. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.mik.waw.pl/edukacja/mazowiecki-uniwersytet-trzeciego-wieku.html

 

Fot. Witold Filipunas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Dział Marketingu i Promocji Mazowieckiego Instytutu Kultury

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl