przejdź do treści

22 sierpnia, Warszawa | Andrzej Leśnik „Zapis / kondycja obrazu”, Galeria Test

Zapis drogi, malarskiej przygody, której początkiem jest powrót do rudymentów malarskich.
 

abstrakcja biała
niebieska abstrakcja
 

Andrzej Leśnik Zapis / kondycja obrazu

23 sierpnia – 19 września 2018 r. | Galeria Test
Wernisaż 22 sierpnia (Śr)  19:00
Wstęp wolny

Na wystawie w Galerii Test zostaną zaprezentowane obrazy począwszy od cyklu Mamantra – malarski elementarz, poprzez Tabula rasa, Kod pamięci, aż do najnowszych prac z cyklu Pamięć obrazu i Zapisane w gwiazdach. Wymienione wyżej cykle obrazów nie stanowią zamkniętych całości – tak pod względem formalnym, jak i czasowym. Pierwszy z wymienionych cykli obrazów był dla mnie bardzo ważny, stanowił rewizję całego dotychczasowego dorobku malarskiego, był powrotem do rudymentów malarstwa.

Kolejne obrazy następujących po sobie cykli powstawały jako kontynuacja podjętych wątków malarskich, od czasu do czasu dając początek nowym cyklom. Są obrazy, które stanowią uzupełnienie poprzednich cykli, jak i te, które kontynuują po czasie podjęty malarski wątek, czasami łącząc je albo wyznaczając nowe horyzonty malarskiego doświadczenia. Pokazane prace stanowią zapis drogi, malarskiej przygody, której początkiem jest powrót do rudymentów malarskich, drogi obranej jeszcze wcześniej, na Dyplomie, koncepcji malarstwa jako Zapis, nazwanej przeze mnie dziś Zapisem kondycji obrazu.
     Andrzej Leśnik, Poznań 2018

Kurator Galerii Test: Apoloniusz Węgłowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 622 66 83. 

 
twarz w zbliżeniu

Andrzej Leśnik urodził się 1959 roku w Głuszycy na Dolnym Śląsku. W latach 1974–1979 uczył się w PLSP w Poznaniu, 1979–1984 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu, gdzie uzyskał Dyplom z Malarstwa w Pracowni prof. Włodzimierza Dudkowiaka. Od 1984 roku pracownik macierzystej uczelni, obecnie jako profesor zwyczajny prowadzi zajęcia w I Pracowni Malarstwa na Wydziale Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem. Mieszka i pracuje na Wildzie w Poznaniu. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem ekspozycji zbiorowych w kraju i za granicą.

 

abstrakcja ciemno zielona

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl