przejdź do treści

20 października, Opinogóra | Smykofonia na Mazowszu "Jesienny spacerek"

Jesienią przychodzą do nas różne nastroje. Całe szczęście wesoła muzyka dobrze usposabia i w deszczowy, i w słoneczny dzień. Kolorowe liście drzew zachęcają nas do zabawy, śpiewu i tańca, ale posłuchajmy jak brzmią spadające krople deszczu. Zabierzmy więc muzykę na spacer i rozejrzymy się dookoła.

Smykofonia na Mazowszu
Koncerty dla melomaluszków

20 października 2018 r (So)  15:30 | Opinogóra, Muzeum Romantyzmu, ul. Zygmunta Krasińskiego 9
Wstęp biletowany

kolorowy afisz z nazwą wydarzeniaProjekt Smykofonia to koncerty kameralne dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat, ich rodziców, dziadków, wujków oraz cioć. W 2018 roku, już po raz siódmy na Mazowszu, zapraszamy rodziny z melomaluszkami na spotkania z muzyką klasyczną i nie tylko. W kilku wybranych ośrodkach województwa mazowieckiego realizujemy koncerty tego wartościowego, edukacyjnego projektu Violetty Łabanow, uhonorowanego m.in. Nagrodą Słoneczniki portalu CzasDzieci.pl i Gwarancją kultury kanału TVP Kultura w roku 2013 rok. Koncerty Smykofonii wyróżniają się przyjaznym klimatem dla rodzin, swobodną atmosferą i wysoką jakością prezentowanej muzyki.

Oprócz muzyki w oryginalnym kształcie prezentowane są opracowania utworów, łatwe i znane piosenki oraz zabawy muzyczne dla rodziców z dziećmi. Koncerty Smykofonii z powodzeniem odbywają się od 2011 roku w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, obecnie Mazowieckim Instytucie Kultury. Ten projekt Fundacji Muzyka jest dla wszystkich w ostatnich latach uzyskiwał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Koncerty o podobnym charakterze organizowane są m.in. w Londynie, Berlinie i Bydgoszczy. W lutym 2018 roku rozpoczął się kolejny sezon artystyczny Smykofonii na Mazowszu we współpracujących już z nami w ubiegłym roku ośrodkach : Anin, Grójec, Nowy Dwór Mazowiecki, Opinogóra, Radom, Siedlce, Sokołów Podlaski, oraz po raz pierwszy w Kozienicach i Pionkach, które w tym roku dołączyły do naszego muzycznego cyklu. Druga odsłona projektu rusza w październiku.

Organizatorzy:
Fundacja Muzyka jest dla wszystkich
Mazowiecki Instytut Kultury
Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Partner:
Sinfonia Varsovia

Koordynator z MIK: Małgorzata Kalicińska, tel. 601 663 921, 22 586 42 27, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl