przejdź do treści

16 grudnia, Warszawa | "Efemeryczne istnienia" Międzynarodowe Prezentacje Teatru Sztuki Mimu "Silence of the Body/Milczące Ciało"

Międzynarodowe Prezentacje Teatru Sztuki Mimu Silence of the Body/Milczące Ciało
 

Zapraszamy na premierę spektaklu Stefana Niedziałkowskiego Efemeryczne Istnienia z okazji 9. edycji Międzynarodowych Prezentacji Teatru Sztuki Mimu "Silence of the Body/Milczące Ciało". Gościnnie wystąpią również JIDAI/Japonia. Dodatkowo odbędzie się pokaz filmu "Kreator" w reżyserii Andrzeja Michałowskiego.

plakat www min

16 grudnia 2018 r. godz. 18:00| Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie
Wstęp wolny

W życiu człowieka istnieją chwile, w których doznaje on uczucia prawdziwego szczęścia. Następuje wtedy olśnienie umysłu, które pozwala doznać tajemniczego współistnienia z naturą i różnorodnymi formami życia. Takie przeżycia mijają szybko, lecz wzbogacają ludzkie wnętrze i znacznie wpływają na świadomość człowieka o życiu jako istnieniu w określonym czasie. Czasem tylko jedno odwzajemnione spojrzenie to narodziny duchowego połączenia dwóch ludzkich istnień, które może mieć wpływ na całe życie. W miłości emocje i myśli jednej osoby przenikają do wnętrza drugiej, tworząc nowe, nieistniejące przedtem przestrzenie. W nich można lepiej i prawdziwiej odczuwać sens istnienia dwóch istot w parze ludzkiej. Rozmyślając nad niezwykłymi przeżyciami podczas snów, człowiek wspomina wydarzenia ze świata, który nie istnieje. Obrazy ze snów przenosi do rzeczywistości, doświadczając ponownie emocjonalnych przeżyć, które znikają wraz ze wspomnieniem. Wschody i zachody słońca, zmieniające się pory roku, potężna siła żywiołów, gwałtowne i dramatyczne transformacje w naturze siejące zniszczenie i śmierć – to nie tylko przemiany w naturze, ale również w duchowym życiu człowieka. Umierania i odradzania, istniejące w człowieku, odzwierciedlają się również w wiecznie odradzającym się słońcu.

 

Koordynator: Anna Mizińska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 22 589 42 14

Więcej informacji na temat Studia Mimów https://www.mik.waw.pl/edukacja/studio-mimow.html

Międzynarodowe Prezentacje Teatru Sztuki Mimu
Silence of the Body/Milczące Ciało

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl