przejdź do treści

Do 11 stycznia, Warszawa | Wojciech Puś „Endless” *Galeria Foksal

Endless to rozwijany przez Wojciecha Pusia od 2016 roku performatywno - filmowy projekt, który w zmysłowym, onirycznym seansie podejmuje temat płynnej tożsamości w każdym jej aspekcie, transformacji jednostki. W Galerii Foksal zostanie zaprezentowana wielokanałowa instalacja dźwiękowa, współtworząca poetykę Endless. Ścieżka dźwiękowa została skomponowana w ciągu ostatnich dwóch lat i jest wynikiem współpracy artysty z aktorami i performerami uczestniczącymi w projekcie.

postać na szarym tle

Wojciech Puś Endless

10 grudnia 2018 r. – 11 stycznia 2019 r. | Galeria Foksal
Otwarcie: 7 grudnia (Pt)  18:00
Wstęp wolny

Wielowarstwowa narracja i struktura muzyczna układają się w diarystyczny chór monologów wewnętrznych postaci z filmu, co więcej warstwa muzyczna dopełnia kinematograficznego charakteru pracy. Pamiętniki i utwory odtwarzane na dwunastu nośnikach (winyle, mini disc, taśma magnetyczna, pliki mp3, płyty CD) mogą być odtwarzane przez widza w dowolnej, bezkresnej konfiguracji i kolejności. Dowolność ta sprawia, że charakter odtworzonego materiału będzie zawsze unikalny i intymny. To słuchacz nada mu oryginalny ton, charakter, wrażliwość, a także zadecyduje o warstwie czasowej. Będzie współautorem tej opowieści. Wizualnym dopełnieniem wystawy będzie artist's book Wojciecha Pusia Endless / The Diary.

Wojciech Puś filmowiec, artysta wizualny. Jego postemancypacyjne, analityczne prace poprzez wysublimowany, kinematograficzny charakter odwołują się do sfery queerowej abstrakcji, duchowości i intymności. Na realizację najnowszego, pełnometrażowego filmu Endless otrzymał filmową rezydencję Feature Expanded, wspierającą artystów wizualnych w ich debiutach kinowych. Mieszka i pracuje w Łodzi i Berlinie.

twarz kobiety na zielonym tle

przenikające się twarze

napis are you coming?

Galeria Foksal

GALERIA FOKSAL działa pod auspicjami Mazowieckiego Instytutu Kultury | Warszawa, ul. Foksal 1/4 | Czynna: pn.-śr., pt., godz. 12:00-18:00; czw., godz. 12:00-19:00, www.galeriafoksal.pl 

Mazowiecki Instytut Kultury
realizacja: estinet.pl